1 Milyon Yazılımcı Programına Katılanlara 6 GB İnternet Bedava!

Doğuhan Subaşı task_alt
19 Mayıs 2020 18:35 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan 1 milyon yazılımcı haberini müjdeyle duyurmuştu. Ardından bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak şu müjdeyi verdi. 1 Milyon Yazılımcı Programına katılanlara aylık6 GB İnternet Bedava verilecek dedi. Hemde 15 yaşından küçük katılımcılar bildiğimiz gibi E-Devlet şifresi alamıyor bunun içinde çözüm bulduklarını 15 yaşından küçük arkadaşlarımız için yeni bir ara yüz geliştirdiklerini onların farklı bir şekilde kayıt olup eğitim alacağını söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu haberi sosyal medya üzerinden yaptı. Hem vatandaşların 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı hemde konuyu 1 Milyon Yazılımcı projesine getirerek açıklamasını yaptı. Dünya artık siber saldırılar ile yönetilecek bildiğimiz gibi. Savaşlar bilgisayar üzerinden alacak unutmayalım diyerek 6 GB İnternet Bedava mesajını duyurdu.

Berat Albayrak’ın Açıklaması

Çok kıymetli hanımefendiler, beyefendiler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizin işaret fişeğini yakışının 101’inci yıldönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs Türk milletinin iradesine, özgürlüğüne ve vatanına el uzatanlara karşı verdiği tarihi cevabın, tarihi mücadelenin ilk günüdür. Genç kardeşlerim, bu ruhu, inancı, özgürlük ateşini daima canlı tutacak olan sizlersiniz.

Özellikle Covid-19 sonrası tüketim alışkanlıklarının küresel ticaret ve ekonomideki genel kabullerin değiştiği bir dünya sürecine giriyoruz. Güçlü ekonomik altyapımız, küresel gelişmelere hızla adapte olan iş dünyamızla her şeyden önemlisi genç, eğitimli insan kaynağımızla Covid-19 sonrası yıldızı parlayan ülkelerin başında olacağız. Yeni döneme en hazır şekilde girmek için iyi hazırlanmamız gerekiyor.

Sizler için gelişim ve kariyer imkanı sağlayacak 1 milyon yazılımcı projemizi hayata geçirdik. Şu ana kadar 440 bin 427 arkadaşımız aktif olarak bu platformu kullanıyor. 234 bin 800 arkadaşımızsa eğitimler sonrası istihdam imkanlarından yararlanmak için CV’lerini doldurdu. Şimdi bu platformdan yararlanacak olan genç arkadaşlarımıza üç küçük müjde vermek istiyorum.

İlki, 1 milyon yazılımcı projemize katılan eğitim portalımızdaki eğitim alan her bir kullanıcımıza her ay 6 gb ek internet kotası vereceğiz. Bir diğeri e-devlet şifresi edinemeyen yahut 15 yaşından küçük olduğu için platformu kullanamayan gençlerimiz için yeni bir giriş ekranı geliştirdik. Sonuncusu ise özellikle eğitimler esnasında kafanıza takılan sorular sormanız ve tecrübelerinden yararlanmanız için öğretmenlerimizle canlı oturumlar başlatıyoruz.

Evet işte bunun yanında çok yakın zamanda gençlerimize dünya ile rekabetimizi güçlendirecek katma değerli ve ihracata dayalı üretim hedefimize katkı sunacak yeni projelerimizi de yakın dönemde açıklayacağız. Ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye idealine kavuşturacak olan siz gençlerimizsiniz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bayramımız kutlu olsun. dedi.

Bakan Albayrak’ın tweeti

“Türkiyemizin coşkusu sevgili gençlerimiz, geleceğiniz için çalışmak bizi asla yormuyor. #19Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı müjdeli haberlerle kutlamak istedik. Şimdilik videoda buluşalım, çok yakında yeniden birlikteyiz.”

Tüm Yorumlar (0)