512 GB depolama alanı olan Asus Oyun Telefonu

Doğuhan Subaşı task_alt
12 Nisan 2020 15:13 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Yıllardır bilgisayar oyuncuları oyunları ful performans almak için yüksek konfigürasyonlu bilgisayar üretiyor. Fakat akılı telefon oyuncuları ful performans olarak oynadıkları oyunların ardından telefon o kadar ısınıyor ki eriyecek derecelere geliyor.

Buna yötem bulan ASUS Computex programında “ROG Phone”u duyurdu. Asus ROG ailesinin yeni bir üyesi olan ürün, tıpkı bilgisayar oyuncuları gibi ful donanımla donatmıştır. Telefonun özelikleri şöyledir.

  1. 6 inçlik ekranla gelen Asus ROG Phone:
  2. 2.96GHz hızında Qualcomn Snapdrogon 845 işlemci
  3. 8GB RAM
  4. 512GB depolama alanı

Suan ki piyasada daha bu özelikte bir telefon yok.

2160×1080 çözünürlük AMOLED ekran HDR destekli olmasının yaı sıra 90HZ yenilemeye sayiptir. 1ms’lik yanıt oranıyla mobile oyuncularının vaz geçilmezi sunuyor.

512 GB depolama alanı olan Asus Oyun Telefonu

Telefonda “3D vapor-chamber” soğutma sistemini destekliyor. ASUS göre 3D vapor chamber, sıcak hava tahliyesinde standart soğutma sistemlerinden 16 kat daha başarılı bir sistem. Telefonda 2 sol 2 sağda olmak üzere 3 ultrasonik “AirTrigger” dokunma sensörü bulunuyor. Üçüncü sensör portre modun da kullanılıyor. Programlanabilen sensörler, oyunda iken daha fazla parmak potansiyeli katıyor iki parmak daha fazla olabiliyorsunuz.

İsterseniz telefonu oyun konsoluna dönüştüre bilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken. “TwinView”aparatı bunu sizin için yapabiliyor.

Fiziksel butonlar daha güzel ve iyi kontrol sağlıyor.

Oyun oynarken performansı artırmak için telefonun kendine özel yazılımı vardır. Bunu çalıştırmak için telefonu iki taraftan sıkarak “X modunu” arka plan RAM’ini dondurarak oyuna aktarıyor. Kamera özelikleri ise orta derece dir. 12/8 megapiksel arka 8 megapiksel ön selfie kemarası bulunuyor. Telefon su geçirmez, ön tarafa stereo hoparlörler, ASUS AURA RGB ısıklandırma ve Asus HyperCharge teknoloji destekleyen daha hızlı ve soğuk şarj özelliğine sahip 4.000AH pil yer alıyor. Ayrıca telefonun ağırlıgı 200gr dır.

Tüm Yorumlar (0)