Basit Yöntemlerle İnstagramda Keşfete Düşmek

Doğuhan Subaşı task_alt
15 Ekim 2020 00:01 / OKUMA SURESİ: 2 dk

İnstagramda Keşfete Düşmek bilen yazar taktikleri ile çok kolay. 6 Ekim 2010 yılında kullanıma sunulan fotoğraf ve video paylaşma platformu olan instagram günümüzde 1 milyar kullanıcıya sahip en aktif platformlardan biri. Bilen yazar özel taktiklerinde herkesin yaptığı ve çok az kişinin yaptığı yapılması gereken taktiklerin doğrusu sizlerle olacak.

İnstagramda Keşfete Düşmek

İnstagramda keşfete düşmenin bir çok sebebi vardır. instagramın 2020 yılında yayınladığı algoritma güncellemelerinin içeriğinde bir hesabın keşfet hesabı veya etiket hesabı gibi kategorilere girmesi gibi detaylar mevcut.

instagram popüler olma Yöntemi

Biz bu makalede hesabınızın değerini arttırmak için istediğiniz bir hesabı keşfet hesabı yapacağız. Bu sayede hesabınızda paylaştığınız gönderi ve storyleriniz takipçiniz ile orantısız bir şekilde çok yüksek erişime ulaşacak. Örneğin 5 bin takipçili bir hesabınız varsa 50 bin story izlenmesi veya normalde en fazla 500 like alabilecekken 2 bin like gibi bir rakam alarak daha çok kişiye ulaşabileceksiniz.

İnstagramda Keşfete Düşmek

Bir diğer yöntem ise paylaşımlarınıza uygun etiketler kullanarak etiketlerden sizi gördüklerinde eğer hesabınız kaliteli veya adı ve kategorisi ile uygun paylaşımlara sahipse takip edecekler veya etikette gördükleri gönderinizi beğeneceklerdir. Bu da takipçinize oranla like sayınızı arttıracak ve hesabınızın keşfete düşme şansını arttıracak.

Keşfet Hesabı Yöntemi

Hesabınızı keşfet hesabı yapmanız için bir kaç maddeye uygun olarak hesabınızı en az 30-45 gün aralığında yönetmeniz gerekmektedir. Bu maddeler aşağıdakilerdir.

  • Günde en az 3 paylaşım yapmak
  • Her gün aynı saatte paylaşım yapmak
  • Paylaşımlarınızın hesabınızla alakalı ve istikrarlı olması
  • Yorumları beğenmek veya yanıtlamak
  • Takipçilerinizi etkileşime geçirecek paylaşımlar yapmak
  • Storyleri de aynı şekilde aynı saatte ve aynı sayıda paylaşmak

Evet yukarıdaki çok basit ama aslında en doğru 6 yöntem ile en az 30 ortalama 45 gün aralığında hesabınızı yönettiğinizde keşfet hesabı rekabetine hesabınızı sokabilirsiniz. Unutmayın ki bu yöntem kesin değildir taktik bizden başarı sizden.

İnstagramda Keşfete Düşmek

Etiket İle İnstagramda Keşfete Düşmek

Hesbınızı keşfete düşürmek için keşfet hesabı yöntemi ile aynı anda veya tek başına uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem etiket yöntemidir. Hesabınızda paylaştığınız her bir gönderide gönderi ve hesabınızın kategorisine uygun en az 10 en fazla 20 etiket kullanarak, takipçiniz dışında gönderi ile ilgili olan diğer instagram kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Tabi bunun için de bir kaç maddeye uymalısınız ve Etiket ile keşfete düşmek için aynı şekilde en az 30 gün istikrarlı hesap yönetimi yapmalısınız.

  • Kullanıcıları etkileşime geçirecek paylaşımlar yapmak
  • Yorumlara yanıt vermek veya yorumları beğenmek
  • Storylerde kullanıcıları etkileşime geçirebilmek

Yukarıdaki 3 maddede gördüğünüz gibi etiket yönteminde en önemli faktör kullanıcıları etkileşime geçirebilmektir. Bunun öneminin sebebi insanlar etkileşime geçtiğinde hesabınız diğer keşfet hesapları ile rekabete girmeye başlıyor ve ne kadar uzun zaman yönetirseniz o kadar kalıcı bir keşfet hesabına sahip oluyorsunuz.

Tüm Yorumlar (0)