Bir İnsan En Fazla Kaç Yıl Yaşayabilir?

Doğuhan Subaşı task_alt
30 Mayıs 2021 23:02 / OKUMA SURESİ: 1 dk

2019 Aralık’ta hayatımıza giren covid-19 adlı corona virüsü sonrasında dünya da bir çok insan hayatını kaybederken, hayatını kaybeden insanlardan daha fazla kişi hastalığı atlattı. Ancak virüsün insan üzerinde bıraktığı hasar insan ömrünü bir hayli etkiliyor.

Prof. Judith Campisi ‘nin çeşitli topluluk ve güncel verileri kullanarak yeni yaptığı araştırma sonucunda insan ömrünün en fazla 120 ile 150 yıl arasında olabileceğini açıkladı. Tabi araştırma Prof. Judith Campisi’nin önderliğini yürüterek 3 farklı grup ile yapılmıştır. Peki bu araştırma da neler baz alındı?

Araştırma Verileri

Dünya’da nüfus oranının çok fazla olduğu ülkeler başta olmak üzere çoğu ülke dahil edilen bu araştırmaya 500 binden fazla insan dahil edildi. Araştırma yapılırken insanların, kan tahlilleri, idrar  tahlilleri baz alındı.  Kan tahlilleri alındıktan sonra dikkat edilen en önemli nokta, hastalıkların yoğun olduğu beyaz kan hücreleri ve kırmızı kan hücrelerinin oranları oldu.

İnsanlar yaşlandıkça kanındaki beyaz ve kırmızı kan hücrelerinin boyutları ve sayıları artıyor. Yaşlara göre analiz edilerek Bir İnsan En Fazla Kaç Yıl Yaşayabilir? sorusuna 120-150 yıl arasında olduğu tespit edildi.

Tüm Yorumlar (0)