fbpx

CS: GO FPS Arttırma Rehberi

Doğuhan Subaşı
30 Eylül 2020 22:38 / OKUMA SURESİ: 1 dk

CS: GO FPS Arttırma Rehberi ile düşük sistemli bilgisayarlarınızda alabileceğiniz en yüksek FPS değerini alabilirsiniz. Oyun keyfinizi yükseltmeniz için oyun içinde daha akıcı bir oyun deneyimine sahip olmanız gerekiyor. Bilen yazar sizler için bunun en doğru yolunu anlatıyor.

CS: GO FPS Arttırma – Konsol Komutları

  • fps_max 300 (bu ayar ile fps değerini alt ve üst limitler koyarak belirli oranlara düşmemesini sağlayacaktır. Önerilen değerdir.)
  • mat_queue_mode 2 (Anlık olarak işlemcinizi oyun esnasında optimize ederek akıcılığın sürekliliğini sağlar.)

CS: GO FPS Arttırma – Oyun İçi Grafik Ayarları

Görüntü ayarlarını 4:3 ve 1024×768  veya 800×600 oranında tutarsanız görüntüyü biraz daha kötü verse de akıcılığı ciddi oranda arttırmaktadır.

Masaüstünde Performans Optimizesi

Bilgisayarım- Mouse ille sağ tık>Gelişmiş sistem ayarları>Gelişmiş>Ayarlar>En iyi performans için ayarla

CS: GO FPS Arttırma

Ekran Kartı Güncellemesi İle Optimize Etme

Bunu biliyoruz zaten diyenlerin yanı sıra aklına gelmemiş olan oyunuclar için grafik kartınızı güncel tutmak çok basit ve çok etkili bir çözüm olabilir. Eğer ekran kartınızı güncellemeyi bilmiyorsanız; Başlat Tuşuna Basın > “Aygıt Yöneticisi” yazın ve Görüntü bağdaştırıcılarına tıklayın ekran kartınıza sağ tık yapıp sürücüyü günelleştir diyin.

Bu çözümler dışında alternatif bir çok çözüm diğer web sitelerinde göreceksiniz ancak bir çok yöntemi istediğiniz kadar deneyin bu yöntemler ile oyununuz eğer stabil çalışmıyorsa ya sisteminiz yeterli değildir buna hiçbir çare yok ya da sistemim çok iyi bu bir oyun bilgisayarı diyorsanız işletim sisteminizi yenilemenizde ve oyunu tekrar yüklemenizde fayda var.