Dlive Nedir? Dlive’dan Nasıl Yayın Yapılır?

Doğuhan Subaşı task_alt
23 Nisan 2020 20:51 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Twitch’den sonra en çok tercih edilen yayın platformu olan dlive hakkında detaylı herşey için okumaya devam edin.

Dlive Nedir?

Dlive birçok yayıncının internet üzerinden yaptığı yayın platformudur. Dlive yayıncılar için vazgeçilmez yayın platformu olmuş durumda. Dlive üzerinde isteyen oyun isteyen sadece sohbet etmek gibi bir sürü konuşma yapabilir. Dlive, ABD, Silikon Vadisi’nde UC Berkeley mezunu bir grup tarafından kuruldu. Dlive twich gibi yayıncıların toplanıp yayın yapılan, isteyen kullanıcı istediği yayıncıya belirlediği kadar bağış atarak, yayıncının daha güzel ve konforlu yayın sunmasına yardımcı olabilir. Tamamen isteğe bağlı bir durumdur bağış atmak. Yayıncıları takip edip yayın açtıkları an bildirim mesajı alabilirsiniz. Takip etmek tamamen ücretsizdir. İsterseniz yayıncıya abone olup yayıncıya hem para kazandırıp hem de onunla birlikte yayına konuk olabilirsiniz.  DLive’ın 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekibi bulunuyor. DLİVE şuan Twich kadar büyük olmasa da yeni yayına geçenlerin vazgeçilmez yayın platformudur.

Dlive Yayıncısı Nasıl Olunur?

Dlive’da büyük bir yayıcı olmak istiyorsanız. İyi bir içerik çıkartıcısı olmanız gerekiyor. İçeriği çıkardıktan sonra iyi bir donanım olması yayın yapabilecek kadar bir PC’nız olması gerekiyor. Dlive yeni çıkan bir platformdur orda büyümeniz daha hızlı olacaktır. Ancak iyi bir içerik çıkartıyorsanız zaten her platform’da büyüye bilir para kazana bilirsiniz. Yayın içeriğini kendiniz belirleyerek insanlara ulaştıra bilirsiniz. Dlive’yi kullanan insanlar binlerce insanın içinden sizi seçerek içeriğinizi izleyip, paylaşıp, bağış yatıra bilir. Bu şekilde oturduğunuz yerden para kazanabilir, eğlene bilirsiniz.

Dlive Nedir, Dlive'dan Nasıl Yayın Yapılır

Twitch mi Dlive mi?

Twich 2011 yılında kurulmuş en eski yayın ve içerik platformu olmaktadır. Twich yeni başlayanlar için büyümesi zor bir platformdur. Twich’teki yayıncılar ful donanımlı bir sıkıntısı olmayan yayıncılardan oluşmaktadır. Elraenn Twich üzerinde en çok izlenen Türk yayıncı olup izleyenlerine gayet eğlenceli zaman sunmaktadır. Ancak Dlive Kasım 2017 kurulmuş yeni az yayıncıdan oluşan bir platformdur orda büyüme olasılığınız, Twich’e nazaran daha iyidir. İyi bir donanım ve hünerlerinizi göstererek insanları mutlu edebilirsiniz.

Dlive’da En İyi Yayıncılar

Hz Yasuo: Dlive üzerinden büyüyerek içerik çıkartan en çok LOL oynayan yayıncıdır 11.484.662 toplam izlenmesi bulunan yayıncı kullanıcılarını eğlendiriyor.

Abbasyanbasan : İlk yayınını Dlive üzerinden yayınlayarak youtube’da büyüyerek en az 1.000 kişi ağırlamakta.

Darkoyayın : yayınlarında Metin 2 oynayarak eski oyunları hatırlatan yayıncı an itibaren 218,04 TL kazanıyor.

Dlive Yayınlarına Başlamalı Mısınız?

İsterseniz kendinize güveniyorsanız ve büyümek istiyorsanız başlaya bilirsiniz, Dlive sizden hiçbir şekilde para istemiyor nu kuruluşun en iyi yanı bu eğer pes etmeden yola devam etmek istiyorsanız Dlive sizi bekliyor. Yeter ki kendinize güvenmeye devam edinin. Siz en iyi yayıncı olabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)