Evinin Altında 120 Yıllık Tünel Buldu!

Doğuhan Subaşı task_alt
6 Mayıs 2020 13:28 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Dünya geneline hüküm süren korona virüs insanları eve tıkadı. Bildiğimiz gibi corona virüs yakın temas ile bulaşıyor. Bu yüzden hükümet insanları yakın temasa geçmemesi için sokağa çıkma yasağı ilan etti. Dünya üzerinde ilk merkez yeri ÇİN olan corona virüs ardından Amerika Birleşik Devletlerine bulaştı. Şuan asıl merkez yeri ABD. Ancak bu virüsten en çok etkilenen diğer ülkede İngiltere. Binlerce ölü veren İngiltere hayla iyi önlemler almıyor. Bunun nedeniyle binlerce insan öldü. İngiltere en son sokağa çıkama yasağı aldı. Bu kararla ölü ve bulaşma sayısını azatlı. Evde kalan halk bir uğraş bulamaya başladı. Uğraş bulanlardan biri de Jake Brown.

İngiltere’de oturan Jake Brown corona virüs nedeniyle evde. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Jake bir uğraş bulmaya çalıştı. Evini en baştan yapmaya karar verdi. Verdiği bu karar onu Tarihi bir ev bulmaya itecekti. Jake ilk olarak evlerinin duvarlarında bir farklılık fark etti. Evinin bir duvarı daha yumuşak bir yapıya sahipti. Bunu merak eden Jake o duvarı incelemeye başladı. Ardından duvarın arkasını kazmaya başladı. Duvar ilk hamlede yıkılmış arkasından başka bir yer çıkmıştı.

İçeri giren Jake içeride uzun bir tünel ve oda odlunu fark etti. Jake tünelin içinde 1900’lü yılların başında kalma boya kutuları ve 1964 yılından kalma bir gazete buldu. Her şey onun için sanki bir film senaryosu gibiydi. Jake Tarihçi bir arkadaşına başvurdu arkadaşı mağarayı inceledi ve şunları dedi. Evi eski zamanlardan kalan Windridge Hill adında büyük bir tepenin üstünde olduğunu söyledi. İlk başta yapılan yer killer olarak kullanılmış ardından ise şarap mahzeni veya mağara tipi banyo olarak kullanıldığını söyledi.

Tüm Yorumlar (0)