Fenerbahçe Youtube’dan Kazandığı Parayı Açıkladı

Doğuhan Subaşı task_alt
9 Haziran 2021 22:01 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Fenerbahçe Youtube’dan Kazandığı Parayı Açıkladı, Fenerbahçe spor kulübü başkanı Ali Koç, yapılan röpotajlarda gelen kritik bir soruya açık sözlülükle cevap verdi. Ekonomi muhabirlerinden birinin sorduğu soru; Fenerbahçe youtube’dan ne kadar para kazandı? oldu. Ali Koç, bu soruya 5-6 Milyon TL civarında diye cevap verdi.

Fenerbahçe 1 yıl kadar önce youtube macerasına giren ilk türk spor kulüpleri arasındaydı. FENERBAHÇE SK Youtube Kanalı  2013 Kasım ayında ilk defa video yüklemesinin ardından bugüne kadar 979 video ve 1.98 milyon aboneye sahip oldu. Tabi bu kadar ciddi ve aktif bir şekilde içerik üretmeye yaklaşık 1 yıl önce ali koç ile birlikte karar verildi.

Fenerbahçe, youtube reklam gelirlerinin yanı sıra, katıl butonunu aktif ederek aylık 15 tl kanala abone kullanıcılardan destek ücreti olarak tahsil ediyor. Başkan Ali Koç, açıklamalarında şuana kadar youtube’dan 5-6 milyon TL civarı para kazandığını açıklamasının yanı sıra bundan sonraki hedefin dijital gelirlerin 150-200 Milyon olmasını istediğini vurguladı.

Tüm Yorumlar (0)