fbpx

GeForce Now Nedir? GeForce Now Hakkında Herşey

Doğuhan Subaşı
30 Ekim 2020 15:48 / OKUMA SURESİ: 2 dk

GeForce Now Nedir ve GeForce Now Hakkında herşeyi anlattığımız bu makalede günümüzde artan bilgisayar bileşenleri fiyatlarına rağmen alternatif çözüm olan bulut oyun sisteminin detayları makalemizde. Daha fazla oyun haberleri istiyorsanız haberimize yorum yapabilirsiniz.

GeForce Now Nedir?

GeForce Now, Nvidia’nın bulut oyun sistemidir.  yani aslında kısaca Geoforce üyeleri sadece yüksek internet bağlantısına sahip olarak sistemdeki istediği tüm oyunları en iyi grafik ayarlarında bilgisayarının özellikleri ne olursa olsun rahat bir şekilde oynayabiliyor.  Güncel olarak stabil bir şekilde hizmet vermeye devam etmekte olduğunun bilgisini de verelim. Nvidia’dan sonra Google’de Stadia isimli bulut oyun sistemini duyurduktan sonra bulut oyun sistemlerin rekabeti son zamanlarda iyice artmaya başladı. Şimdi Nvidia’nın bulut oyun sistemini detaylı incelyelim.

Geoforce Now sistemine 3 farklı üyelik sistemi ile üye olduktan sonra bilgisayarınızın sistemini kullanmadan iyi bir internet bağlantısına sahip olarak uzak masaüstü sunucularına bağlanarak bulutta bulunan oyunları istediğiniz grafik ayarlarında fps kaybı yaşamadan oynamanızı sağlıyor.

İnternetinizin çok iyi olması gerekiyor çünkü uzak masaüstü sunucuları almanya’da bulunmaktadır. Bulut oyun sisteminin diğer bir avantajı oyunlar için hiçbir şekilde ekstra ödeme yapmak zorunda kalmıyorsunuz. Sadece aylık nvidia geoforce now üyeliği ödemesi yapıyorsunuz.

GeForce Now Fiyatı

Bulut oyun sistemini denemek için Nvidia size 1 saatlik deneme süresi tanıyor. Daha sonrasında beğendiyseniz ve sahip olmak istyiyorsanız Aylık 5.49 Euro veya 6 Aylık 27.45 Euro fiyat avantajı ile sahip olma imkanı sunuyor.

GeForce Now Fiyatı

Geoforce Now Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Günümüzde neredeyse tüm ev ve iş internetleri sınırsız kota şeklinde olmasına rağmen mobil veya taşınabilir internetleri ile oynamak isteyenler için önemli bir konu. Eğer 1 saat boyunca Geoforce Now ile oyun oynarsanız en az 4 GB en fazla 12 GB internet harcaması yapacağınızı da bilmelisiniz. Bunun yanı sıra internet bağlantınız ne kadar iyi olursa gecikmeleriniz de o kadar az olur.

GeForce Now

Geoforce Now’un avantajından kısaca bahsetmek gerekirse 50 Bin TL’ye dizeceğiniz bilgisayar ile oynayacağınız oyuna yıllık ortalama 50 dolar vererek oynamak çok daha avantajlı olacaktır. Tabi tekrar tekrar değindiğimiz bir husus var. internet bağlantınızın download 50 mbit upload ise en az 7-8 mbit olması gerekmektedir. Son olarak Geoforce Now web adresine gitmek istiyorsanız yazıya tıklayabilirsiniz.