Hayatınızı Kolaylaştıracak 45 Farklı İpucu (Videolu)

Doğuhan Subaşı task_alt
20 Aralık 2020 14:45 / OKUMA SURESİ: 6 dk

Bugün sizlere Hayatınızı Kolaylaştıracak 45 Farklı İpucu Youtube videomuzun yazılı halini paylaşıyoruz. 45 Farklı ipucundan işinize yarayanları yorumlara yazarak etkileşimde bulunabilirsiniz.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 45 Farklı İpucu

1-Tırnaklarınız keserken etrafa sıçramaması için , parmak uçlarınızı ve tırnak makasının ucunu ıslatın.

2-Eğer bir arı sizi rahatsız ediyorsa, ona kesinlikle tokat savurmayın. Bu onu sinilendirecek ve size misilleme yapmasını sağlayacaktır. Sadece üfleyerek uzaklaştırmaya çalışın

3-Madeni para ile aracınızın lastiklerini kontrol edebilirsiniz. 1 TL`yi lastik dişlerinin arasındaki kanallara yerleştirin. Eğer paranın dışındaki halka kısım , dişlilerin arasında kayboluyorsa bu lastiğin hala kullanılabilir olduğunu gösterir. Paranın halka kısmı kanalın dışında kalıyorsa değişim zamanı gelmiş demektir.

4-Kalan yemeklerinizi ısıtırken,ortasını boş bırakırsanız daha hızlı ve eşit bir şekilde ısınır.

5-İnternet üzerinden alışveriş yaparken ücretsiz kargo limitine ulaşamazsanız, minimum alışveriş tutarını geçeceğiniz bir ürün alın ve daha sonra onu iade edin.

6-Gündüz vakti elektrik kesilirse , sadece sizin evinizde kesilip kesilmedi ğini öğrenmek için WİFİ ağlarını kontrol edin. Herkeste gittiyse liste boş olacaktır

7-Cips paketlerini baş aşağı şekilde açın. Çünkü cipsler sürekli düz durdukları için bütün lezzetli baharatlar altta birikmiş oluyor.

8-Eğer birine hediye bulmakta zorlanıyorsanız, severek kullandığı bir eşyasının yeni modelini alın .Çok hoşuna gidecektir ve bu yöntem her zaman işe yarar.

9-Dizüstü bilgisayarlarınızın yanında şimşek sembolü olan bir USB bağlantı noktası varsa , telefonunu veya aksesuarlarınızı dizüstü bilgisayarınızı açmadan şarj edebilirsiniz.

10-Karşınızdakinin kendini garip veya rahatsız hissetmesini istemiyorsanız, konuşma sırasında alının ortasına bakın.

11-Ders çalışırken her bölümün arasına ödül olarak abur cubur koyarsanız , kendinizi motive etmeniz kolaylaşır.

12-Elinize batan kıymığı çıkarmak için dar ağızlı bir kavanazo %80 sıcak su doldurun ve o bölgeye bastırın. Bir kaç dakika sonra kıymık kendiliğinden dışarıya çıkacaktır.

13-Eğer bir aleti çalıştırmak için ikinci pili bulamazsanız elinizdeki pili çaprazlamasına takarak , cihazı bir sürede olsa çalıştırmanız mümkün.

14-Birini aradığınız zaman ”Aradığınız kişiye ulaşılamıyor.” mesajını erken duyuyorsanız telefon kapalı,geç duyuyorsanız telefon çekmiyordur.

15-Çocuğunuzun acil durumlarda aramak için telefon numaranızı ezberlemesini istiyorsanız,cep telefonu numaranızı bilgisayar,tablet veya akıllı telefonuna şifre olarak belirleyin.Kısa sürede ezberleyecektir.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 45 Farklı İpucu ya devam etmeden bir önceki içeriğimiz olan Duyunca Şaşıracağınız 30 Bilgi Yazımızı Okuyabilirsiniz.

16-Sevgilinizle çıkmaya başladığınız gün , onu akşam yemeğine ucuz bir restorana götürün. Her yıl dönümünüzdde onu aynı restarona götürerek oranın sizin için çok özel olduğunu söyleyin. Hem romantizm puanı kazanın,hemde lüks restorana

vereceğiniz para cebinizde kalsın.

17-Herhangi bir cümleye ”yeni bir araştırmaya göre” diyerek başlayın. İnsanlar otomatikmen söylediklerinizin doğru olduğuna inanacaklar.

18-Eskiden yemiş olduğunuz trafik cezası makbuzunu atmayın. Arabanızı yasak olan bir yere park ettiğinizde bu makbuzu ön cama iliştirin. Böylece zaten ceza yediğiniz düşünülerek, tekrar ceza yazılmayacaktır.

19-Büyük şişelerdeki kolanın asidi kaçsın istemiyorsanız,şişeyi ezerek içindeki havayı azaltın . Bu sayede asidi uzun süre kaçmayacaktır.

20- Harcamalarınızdan sonra artan parayı harcamak yerine ; biriktirdiklerinizden sonra artan parayı harcayın.

21-Gün içinde kendi parfüm veya deodorant kokunuzu alıyorsanız, çok fazla sıkmış olduğunuz anlamına gelir. İnsanları rahatsız edebileceği için , bir dahaki sefere daha az sıkın.

22-Arabanızı ön tarafı yola gelecek şekilde park etmemeye çalışın. Herhangi bir kaza durumunda,motor ön tarafta olduğu için hasarınızın maliyeti yüksek olur.

23-İş başvurusu yaparken CV’nize 2006 yılında Time dergisi tarafından yılın kişisi seçildiğinizi yazın. Bu diğer başvurular arasında dikkat çekecektir.Çünkü Time dergisi 2006 yılında herkesi yılın kişisi seçmiştir.

24-Özellikle yaz aylarında arabanızı güneş altına park ederseniz , direksiyonun üst kısmını alta gelecek şekilde 180 derece çevirin. Böylece arabaya döndüğünüzde direksiyonun üst kısmını tutarak elinizin yanmasını önlemiş olursunuz.

25- Birine küfürlü veya müstehcen bir mesaj göndermeden önce , o mesajın mahkeme salonunda bir hakim tarafından yüksek sesle okunmasının nasıl bir şey olacağını hayal edin.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 45 Farklı İpucu

26-Kart şifrenizi girerken , düğmelere gerçekten basmadan bir kaç rakama fazladan dokunun . Bu sayede sizi izleyen birinin şifrenizi öğrenmesini engelleyebilirsiniz.

27-Alarmı erteleyip işe veya okula geç kalmak istemiyorsanız, alarmı kurduktan sonra yatağınızdan uzağa koyun. Sabah çalınca yatağınızdan çıkmak zorunda kalacaksınız.

28-Eğer ayakkabı alışverişine çıkacaksanız , mutlaka akşam saatlerini tercih edin . Çünkü ayaklar akşam vücut ağırlığı sayesinde en doğru formunu alıyor. Sabah saatlerinde alınan ayakkabının sonradan ayakları sıkma olasılığı oldukça

yüksektir.

29-Yemek siparişinizin içinden kıl veya başka bir şey çıkarsa , yenisini istemeden önce aşırı şekilde tuzlayın. Bu sayede tekrar aynısını getirip getirmediklerini kolayca anlayabilirsiniz.

30-Birinin ismini unuttuysanız, soy adını öğrenmek istiyormuş gibi yapın ve :  ”Pardon, tam adınız neydi acaba?” diye sorun.

31-Birinin seni izleyip izlemediğini öğrenmek istiyorsan esne. Eğer o da esnerse, gözleri senin üzerindedir. Çünkü esneme göresl olarak bulaşıcıdır.

32-Diş macununuzu suyla ıslatmayın. Islanan diş macunu etken maddesini kaybeder ve faydasız bir hale dönüşür.

33-Eğer karlı veya buzlu bir zeminde yürüyorsanız, ellerinizi cebinizden çıkartın . Kırık bir bilek , çatlak bir kafatasından daha iyidir.

34-Eğer bir arkadaşınız yanınızdayken sürekli başkalarının dedikodusunu yapıyorsa , başkalarının yanında da sizin dedikodunuzu yaptığını unutmayın ve ondan uzak durun.

35-Sevgilinizle asla mesajlaşarak tartışmayın. Yazı her zaman kanıt olarak kalacak ve aleyhinizde kullanılacaktır.

36-Kıyafetlerinizi çekmeceye dikey olarak yerleştirin. Böylece aradığınız giysiyi kolayca bulabilirsiniz.

37- Giydiğiniz kazakta elektriklenme oluyorsa iç kısmına bir filkete takın. Filkete kazakta oluşan statik elektirği yok edecektir.

38- Kusmuk temizlemeniz gerekirse önce üzerine toz kahve serpin . Kokusunu alıp kurutacak ve kolayca temizlenmesini sağlayacaktır.

39-Fosforlu kalem kullanıyorsanız sarı rengisi tercih edin. Eğer işaretlediğiniz kağıtların fotokopisi çekmeniz gerekirse , kağıtta gölge kalmamasını sağlar.

40-Eğer buzlarınızda beyazlık olmasını istemiyorsanız , kaynamış su kullanın .

41- Ayaklarınızı asla arabanın ön konsoluna koymamalısınız. En ufak bir çarpışmada bile hava yastıkları küçük bomba gibi patlar ve her iki bacağınızı kırabilirler.

42- Sahte deri nasıl anlaşılır ? Gerçek deri kendine özgü karma şık bir desene sahiptir. Sahte deride ise aynı büyüklükteki desenler ve küçük noktalar birbirini tekrarlar.

43- Rüzgarlı havalarda kravatınızın uçmaması için , iç kısmına bir bozuk  para atın.

44-Eğer bir kulaklıkta mikrofon olup olmadığını kontrol etmek isterseniz, sadece ses jakındaki şerit sayısına bakın . Şerit sayısı 2 ise mikrofonu yoktur. Eğer şerit 3 ise mikrofonu vardır.

45-Bulunduğunuz ortamda WhatsApp’dan gönderilen sesli mesajı dinleyemiyorsanız, oynat düğmesine bastıktan sonra telefonu kulağınıza götürün. Ses hoparlör yerine ahizeden gelecek.

Hayatınıza kolaylık sağlayacak ipuçlarını beğendiyseniz, kanala abone olup ve videomuzu beğenerek bize destek olabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın.

Tüm Yorumlar (0)