İnstagram Hesap Dondurma Linki

Doğuhan Subaşı task_alt
20 Eylül 2020 12:49 / OKUMA SURESİ: 2 dk

İnstagram Hesap Dondurma Linki, İnstagram her geçen gün kullanıcı sayısını gittikçe arttırmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısı artmaya devam ettiği gibi hesabını donduran ve kullanımı bırakan kişilerde oluyor. İnstagrama ara vermek isteyen belirli sebepler ile uzaklaşmak isteyen bir çok kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar ınstagram hesaplarının nasıl donuracağını veya sileceğini merak ediyor. Bu yazımızda instagram dondurma ve silme işlemlerinin detaylarını açıklayacağız.

İnstagram Hesap Dondurma Linki

Sosyal medyanın günlük hayatımızı tamamen ele geçirmesi ve yer edinmesinden dolayı bazı kullanıcılar bu durumdan rahatsız olup ara vermek isteyebiliyorlar. Bu yüzden hesaplarını tamamen silme işlemi değilde hesaplarını geçici olarak dondurma işlemi en uygunu olarak gözüküyor.

Bu dondurma işlemi nasıl bir yol izler, hesabını dondurduğunuzda kalıcı olarak silmiş olmazsınız. Fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve profiliniz diğer kullanıcılara gizleniyor. Bu durum tekrar giriş yapana kadar devam ediyor, tekrar giriş yaptığınız durumda hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Instagram dondurma işlemini mobil uygulaması üzerinden yapmanız imkansız. Hesap dondurma için bilgisayar üzerinden veya mobil tarayıcılar üzerinden giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma linki: instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

İnstagram Hesap Dondurma Linki

Instagram Dondurma Nasıl Yapılır

  1. instagram.com adresinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Profil” sayfasına geçiş yapıyor ve kullanıcı adınının yanındaki “Profili Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.
  2.  Açılan sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneği tıklayarak ilgili sayfaya ulaşıyoruz.
  3. Hesabını Geçici Olarak Kapat sayfasında “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna cevap vermeniz ve işlemi devam etmek için şifrenizi girmeniz isteniyor. Sunulan seçenekler arasından bir cevabı seçebilir veya doğrudan “Ara vermek istiyorum” veya daha farklı bir cevabı seçebilirsiniz.

Instagram dondurma işleminde bu adımları uygulamayı başardığınız durumda artık profiliniz diğer kullanıcılar tarafından görülmeyecek siz giriş yapana kadar herhangi bir ulaşım sağlanamayacak.
Instagram hesabınızı dondurduktan sonra pişman oldunuz ve geri açmak istediğinizde 3 saatlik bir bekleme sonrası açabilirsiniz. Ayrıca hesap dondurma işlemi hafta da sadece 1 kez uygulanabiliyor. Kısaca hesabı dondurdunuz ve tekrar açtığınızda bir daha dondura bilmek için 1 hafta beklemeniz gerekiyor.

Tüm Yorumlar (0)