İnstagram Şifre Kırma Mümkün mü?

Egemen Sevim
24 Eylül 2020 14:29 / OKUMA SURESİ: 2 dk

İnstagram Şifre Kırma Mümkün m? Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram gelişmeye devam ediyor. Kullanıcılar sosyal medya hesaplarını güvene almak için bir çok önlem alıyor. İki adımlı doğrulama,e posta doğrulama, telefon numarası doğrulama gibi instagram’ın verdiği bütün önlemleri alıyorlar. Ancak halen hesabımız çalınıyor ve başkaları kullanıyor derdi ne yazık ki var. Bunun nedeni hesabınızı başka programlara kurmanız.

Takipçi hesaplama gibi programlara hesabınızın bilgilendiriniz girdiğiniz zaman bütün şifreleriniz ve doğrulamalarını o kişilerin elinde olacaktır. Bu programları kurmanızı ve giriş yapmamanızı öneririz. Bugün ki konumuz başlıkta dediğimiz gibi Instagram Şifre Kırma konusu olacaktır.

İnstagram Şifre Kırma

Milyonlarca kişinin aklında olan bu konu denilen ve anlatılan kadar kolay değil. Sosyal medya platformları ultra güvenlik önlemleri ile korunur. Bu korumalar kullanıcıların şifrelerinin dışarı aktarılmamasını sağlar. Ancak kullanıcılar hesap bilgilerini başka programlara veya sahte linklere girer ise ne yazık ki hesapları artık onların elinde olamayacaktır. Başkasının hesabını almak isteyen biri karşı tarafı bir çok yöntem ile kandıra bilir. Bu yöntemlerin en sık kullanılanı sahte linklerdir.

Hesap çalmak isteyen kişi o kullanıcıya sahte İnstagram linki yollayarak kullanıcının o linki açmasını bekler eğer kullanıcı açar ise hesabı artık onun elinde olmayacaktır. Instagram Şifre Kırma bu şekilde çok kolay oluyor. Ancak kullanıcı sosyal medya platformu İnstagram’ın verdiği bütün güvenlik önlemlerini açar ise linki açsa bile karşıdaki kişi o hesabı ele geçiremeyecektir.

İnstagram Şifre Kırma

Hesabımı Nasıl Güvene Alırım?

Kullanıcı hesabını güvene almak istiyor ise ilk yapması gerek hesabını İnstagram tarafından onaylatmak olmalı. Bunun için yapması gerekleri sırayla ve madde şeklinde siz anlatacağız. Kullanıcı hesabını ilk defa açıyor ise ilk başta telefon ardından ise E-posta yolu ile güvene almalı. Ancak hesabını açmış ve uzun zamandır kullanıyor iseniz yapmanız gereken işlemler sırasıyla şunlar.

  1. İlk Olarak Ayarlara Giriniz.
  2. Ayarlar kısmından Güvenlik yerine giriniz
  3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması tuşuna basınız
  4. Telefon numaranızı girerek aktif edniz
  5. Bu işlemin ardından hesabınız %100 güvende olacak.

Hesap Nasıl Çalınır:

Başka birisinin hesabını çalmak istiyor iseniz bu işlem biraz zor. Öncellikle yaptığınız işlem bir suçtur. Bunu bilmeniz önemli. Karşı kullanıcı sizin yaptığınızı anlar ise sizin hakkınızda dava açabilir. Ancak bunları göze alıyor iseniz en popüler çalma yöntemleri şunlar.

  1. Kullanıcının E-postasına sahte link yollayıp o linki açtırmaya çalışın
  2. Hesap takipçi engelleyenler gibi programlar kurun ve ona indirmesini söyleyin.
  3. E-Postasını çalarak hesabına giriş yapın
  4. Sahte yazılımlar yollayarak telefonuna giriş yapın
  5. Bu şekilde Instagram Şifre Kırma işlemini gerçekleştire bilirsiniz.
Tüm Yorumlar (0)