En İyi İphone Reklam Engelleme Rehberi

Doğuhan Subaşı task_alt
20 Mayıs 2020 16:35 / OKUMA SURESİ: 2 dk

İphone reklam engelleme rehberine başlamadan önce, web’de gezinirken veya ekstra indirdiğiniz uygulamaların içinde sürekli karşınıza çıkan videolu veya görüntülü reklamları engellemek için çevrimiçi cihaz kontrolünü tamamen ele almanız gerekir. Göstereceğimiz yöntemlerle hem webde gezerken karşınıza reklam çıkmayacak hem de uygulama içlerinde çıkmayacak. Bu sayede reklamları hayatınızdan %90 atmış olacaksınız.

Bu rehber’de İphone, İpad ve İpod’da web ve uygulamaların içindeki reklamları engelleyebileceksiniz

App Store ve Apple News’daki Reklamları Engelleme

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda apple news’daki reklamları harici uygulama yüklemeden engellemek istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz. Tabi bu yöntem ile tüm reklamları engellemeniz mümkün değil. O yüzden rehberimizi okumaya devam ederek listelediğimiz en iyi iphone reklam engelleme uygulamalarından birini seçip yüklemeniz gerekmektedir. Bu sayede tüm iphone reklamları engelleme işlemini başarılı olarak tamamlamış olacaksınız.

  1. Ayarlar > Gizlilik > Reklam’a gidin.
  2. Reklam Takibini Sınırla’yı açın.

İphone Wifi Reklam Engelleme

  • Menüden Ayarlara girin. Wi-Fi yazısına tıklayın
  • Bağlı olduğunuz Wi-Fi Ağının yanındaki “i“(bilgi) butonuna tıklayın.
  • DNS’i Ayarla” kısmına tıklayın.
  • Otomatik” olan ayarı “Elle” olarak ayarlayıp aşağıdaki dns adreslerini girin ve Kaydet’e basın.
  • Son olarak işlemleri test etmek için herhangi bir uygulamayı açın ve reklamların büyük bir kısmı yok olmuş olacak.

İphone Reklam Engelleme Uygulamaları

İphone cihazlarında uygulama desteği ile web ve uygulama içindeki reklamları engelleyebileceğiniz en iyi 3 uygulamayı llisteledik.

Engelleyici Eski

Güncel olarak en çok kullanılan iphone reklam engelleme uygulamalarından biri olan blocker legacy uygulaması, tamamen ücretsiz olarak app store’da indirilebilir durumda. eğer ultra hizmet alıp %100 tüm reklamları engellemek istiyorsanız blocker legacy uygulamasından sınırsız engelleyici sürümünü satın alarak iphone’daki tüm reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Blocker Legacy Reklam Engelleme Uygulaması İndir

Özgürlük – Dikkat dağıtan şeyleri azaltın

İphone ve İpad cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir iphone reklam engelleme uygulamasıdır. Freedom reklam engelleme uygulamasının amacı, cihazınızda gezinirken dikkatinizi dağıtan reklamları engelleyerek daha performanslı ve verimli bir internet gezintisi yapmanızı sağlamaktır.

Freedom Reklam Engelleme Uygulaması İndir

Birlikte gösterim – İçerik Engelleyici

Roadblock reklam engelleme uygulaması ile, safari’de yaptığınız gezintileri reklamsız bir şekilde sağlayabilirsiniz. Sizi rahatsız eden spam olarak karşınıza çıkan tüm reklamları engeller. Ayrıca güvenliğinizi tehdit eden reklamları da engelleyerek size güvenli bir tarayıcı gezintisi imkanı sağlar.

Roadblock Reklam Engelleme Uygulaması İndir

İphone reklam engelleme rehberimizde sizlere uygulama kullanmadan reklam engellemeyi ve 3 farklı uygulama seçeneği ile %95’e varan reklam engellemeyi göstermeyi hedefledik. Ayrıca wifi kullandığınız durumlarda da %90’a varan reklam engelleme yönteminden de bahsederek en iyi iphone reklam engelleme rehberini okumuş bulunuyorsunuz.

Ayrıca Lol severler için Lol: MMR nedir başlıklı makalemize de göz atabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)