Kripto Para’daki Sert Düşüş Devam Ediyor

Doğuhan Subaşı task_alt
23 Mayıs 2021 22:01 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri son zamanlarda hızlı bir düşüşe geçti. Piyasadaki bir çok kripto yatırımcısı ayı piyasasının (Çok uzun süreli durgunluk) yaşanmasından endişeli. 19 Mayıs 2020 çarşamba günü son 3 ay’ın gelişimini tamamen eriterek 34 bin dolar’ın altına düşmüştü. Şimdi ise 23 mayıs pazar günü 32 bin dolar seviyesinde seyrederken endişeleri devam ettiriyor.

Akıllarda kalan sorulardan en önemlisi ayı piyasası (Çok uzun süreli durgunluk) habercisi mi bu tablolar yoksa yakın zamanda toparlayacak mı.

Yukarıdaki fotoğrafta Bitcoin’in 2018- 2021 güncel grafik tablosunda bitcoin’in sert düşüş’ün şiddetini görebilirsiniz. Aynı durum etherium ve altcoinler için de geçerli.  Kripto Para’daki Sert Düşüş Devam Ediyor

Düşüş’ün Sebebi Çin

6 Gün Önce  Çin Ulusal İnternet Finans DerneğiÇin Bankacılık Derneği ve Çin Ödeme ve Takas Derneği  sosyal medya adreslerinde ” Kripto para yatırımı konusunda vatandaşlarının herhangi bir zarar görmeleri durumunda, tüketicilerin hiçbir korumaya sahip olmayacak” mesajıyla ilgili herkese bildirdi.

Tüm Yorumlar (1)