Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Doğuhan Subaşı task_alt
3 Ekim 2020 13:55 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını verdiğimiz bu makalede Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerini kullanan kullanıcılar için ayrı ayrı listeledik. Gizli numara açma ve gizli numara kapatma işlemlerinin detayları makalemizin devamında mevcut.

Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma

Vodafone , Turkcell ve Türk Telekom operatörlerini kullanan kullanıcılar için güvenlik açısından önemli olan gizli numara açma ve gizli numara kapatma işlemlerini bu makalede her operatör için ayrı ayrı anlattık.

Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır

Türk Telekom Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Türk telekom kendi içinde kullanıcılarına gizli numaraya çağrı kapatma ve gizli numaraya çağrı açma seçeneklerini sunuyor.  Bunun için telefonun arama bölümüne *100# yazdıktan sonra çıkan seçeneklere göre istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Veya alternatif olarak Türk Telekom’un online işlemler uygulaması ile bu işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır

Vodafone Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Gelen gizli numara çağrılarını kapatmak için GIZLI KAPAT yazarak 7046 ‘ya mesaj atabilirsiniz. Veya hattınızı gizli çağrılara tekrar açmak isterseniz GIZLI AC yazarak 7046 ‘ya mesaj gönderebilirsiniz. bu iki mesaj kısayolu ile vodafone hattınızı gizli çağrılara açabilir veya dilerseniz tekrar geri açabilirsiniz.

Operatörlerde Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır

Turkcell Gizli Numara Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell hattınızı gizli numaralara açmak istiyorsanız bu durum turkcell’de çok farklı işlemektedir. android ve ios cihazlar için farklı yollar izlenmesi gerekmektedir.

Android Telefonunuzun  Arama” bölümüne giriniz. > Seçenekler  kısmına giriniz. > Arama Ayarlarına giriniz. > Ek Ayarlara giriniz. > Arayan Kimliği bölümüne giriniz > Numarayı Gizle seçeneğini seçerek ayarı değiştiriniz.

iOS işletim sistemi olan cihazınızda ise, Ayarlar menüsüne girin. > Telefon bölümüne girin. > Aramalara girin. > Numaramı Göster  seçeneği açık durumdaysa kapatın > Telefonunuzun Arama bölümüne girin > Arama ekranına *253#  tuşlayın ardından Aramayı gerçekleştirin.

Tüm Yorumlar (0)