PUBG Kapatılıyor: Tüm Oyuncuları Şaşkına Çeviren Karar!

Doğuhan Subaşı task_alt
3 Aralık 2020 00:14 / OKUMA SURESİ: 1 dk

PUBG Kapatılıyor: Tüm Oyuncuları Şaşkına Çeviren Karar Açıklandı. PUBG oyuncuları bundan sonra oyunu oynayabilecek mi? hangi ülkeler de geçerli bu karar tüm soruların cevabı haberin devamında.

PUBG Kapatılıyor: Tüm Oyuncuları Şaşkına Çeviren Karar

NDTV kanalındaki habere göre Hindistan İletişim, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı Çin menşeli uygulamaların ülkenin egemenliği, bütünlüğü, savunması, güvenliği ve kamu düzenine karşı zararlı faaliyetlerde bulunduğu açıklayarak resmi olarak ülkede oyunu yasakladı.

PUBG Kapatılıyor

Hangi Ülkeler’de Geçerli?

Hindistan’ın dışındaki sunuculara aktarılması hakkında çok sayıda şikayet alındığı da ifade edilen açıklamada, yasaklama kapansımnda, PUBG Mobile, WeChat Reading, Voov Meeting, FaceU, InNote, Game of Sultans ve AppLock’ın da bulunduğu Çin’le irtibatlı 118 cep telefonu uygulamasının yasaklandığı bildirilirken en çok dikkat çeken PUBG oldu.

Daha önce Hindistan’da 29 Haziran 2020 tarihinde aralarında TikTok, CamScanner, Share it, WeChat, UC tarayıcı, Xender ve Clean-master gibi Çin’le bağlantılı 59 mobil uygulamaya yasak getirilirken günden güne gelen yasaklar akıllarda binlerce soruya yol açıyor.

PUBG’den Açıklama Geldi

Hindistan’da PUBG’nin yasaklanması sonrasında PUBG’nin yaptığı resmi açıklamada PUBG Corporation, bir çözüm için hükümetle beraber çalışmayı umarak ülke içindeki tüm yayın sorumluluklarını üstlenmeye karar verdiğini belirtti.

Tüm Yorumlar (0)