Sokağa Çıkma Yasağında İzleyebileceğiniz 3 Heyecanlı Film

Doğuhan Subaşı task_alt
5 Aralık 2020 14:50 / OKUMA SURESİ: 3 dk

Sokağa Çıkma Yasağında İzleyebileceğiniz 3 Heyecanlı Film, Bugün 5 aralık 2020 ve sokağa çıkma yasağı dolayısıyla tüm Türkiye evlerinde dinlenerek vakit geçiriyor. Belkide bazılarımız sıkılarak vakit geçiriyor. Sıkılmayın! Bilen Yazar sizler için bir çözüm buldu. Eğer içinde biraz korku biraz gerilim biraz da heyecanın olduğu tıp konulu filmleri seviyorsanız bu filmlere bayılacağınıza tam eminiz.

Sokağa Çıkma Yasağında İzleyebileceğiniz 3 Heyecanlı Film

48 Saate yakın evde vakit geçirmeniz gereken haftasonları izleyebileceğiniz 3 farklı tıp alanına hitaben çekilmiş film dakikalarınızın değerini arttıracak ve belkide tıp bilimine olan ilginizi arttıracak. Hadi durmadan filmlere bakalım.

İçinde Yaşadığım Deri (The Skin I Live In)

İçinde Yaşadığım Deri

İçinde Yaşadığım Deri (La piel que habito), İspanyol yöntemen Pedro Almodóvar’ın 2011 yılında başrollerinde Antonio Banderas ve Elena Anaya’nın oynattığı psikolojik gerilim filmidir.  Film Thierry Jonquet yazarının Tarantula adlı romanından uyarlanılarak çekildi. BAFTA En İyi Film Ödülü ve Satellite Ödülünün yanı sıra Cannes dahil olmak üzere bir çok festivalde en iyi film adayı olarak gösterilmiştir.

Film içeriğinde Üstün Başarılı bir plastik cerrah olan Dr. Robert Ledgard (Antonio Banderas) trafik kazası sonucu vücudu tamamen yanan eşine yeni bir deri yaratmak için 12 yıl boyunca gece gümdüz uğraşır ve yıllar sonucunda bunu başarmaktadır.  Ancak eşi pencerenin yansımasından yanan vücudunu görünce odasından dışarıya intihar eder.

Küçük kızı Norma bu intiharı görerek psikolojik bir travma yaşar ve insanlardan uzak durmayı tercih eden, içine kapanık bir çocuk haline gelir. Ve Psikolojik tedaviler görmeye başlar. Babasıyla birlikte gittiği bir düğünde tecavüze uğramasının ardından annesinin yolundan giderek intihar eder.

Dr. Robert, Kızına tecavüz eden karakter Vicente’i izleyip, yakalar ve cinsiyet değiştirme ameliyatı için denek olarak kullanmaya başlar. 6 yıl süren çok sayıda ameliyat sonrasında Vicente, Dr. Ledgard’ın ölen karısı Vera’nın (Elena Anaya) bir kopyasına dönüşür.

Anestezi (Awake)

Anestezi (Awake)

Anestezi (Awake) adlı  film, 2007 yılında yönetmeni ve senaryo yazarı Joby Harold’un olduğu bir Psikolojik Gerilim filmidir. Clay karakteri, geçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında kendisini tıpta anestezik bilinçlilik adı verilen durumu yani ameliyat esnasında yaşanan herşeyi duyar hisseder durumdadır.

Ancak anestezi sebebiyle yerinden hiçbir şekilde kıpırdayamaz ve ameliyat boyunca acıyı hissetmek zorundadır. Çünkü cerrahi ekibin bu durumdan haberdar olması mümkün değildir. Clay’in genç eşi Sam, ameliyat sırasında hayati kararlar vermek zorunda kalırken, Clay’de ameliyat acısını unutmak için kendi zihni içinde derin, tutkulu ve bir o kadar da tekinsiz bir yolculuğa çıkar.

İnsan Kırkayak (The Human Centipede)

İnsan Kırkayak (The Human Centipede) trailer

Veee gelelim sonuncu filmimize ve en korku verici olanına. Tom Six tarafından yazılan ve yönetilen bu film, 2010 yılında çıkan bir korku filmidir. Başroldeki  Antagonist Dr. Heiter, kaçırdığı üç turisti anüsleriyle ağızlarını birleştirip insanlardan kırkayak yapma fantezisini gerçekleştirmeye çalışır ve onları bir süre kırkayak olarak yaşatmaya çalışır.

Six’e göre, filmin konsepti, arkadaşlarına çocuk tacizcilerinin ağızlarını “şişman kamyon sürücüsü”nün anüse dikmesi hakkında yaptığı şaka ile ortaya çıkmıştır. Film’in konusu aynı zamanda nazi tıbbi deneylerinden de faydalanılmıştır.

Eveet bahsettiğimiz Sokağa Çıkma Yasağında İzleyebileceğiniz 3 Heyecanlı Film sizleri biraz ürkütmüş olabilir ancak korkmanıza hiç gerek yok 🙂 Sadece biraz gerilecek, şaşıracak ve değerli dakikalar geçireceksiniz. Eee ne duruyorsunuz? kahvenizi hazırlayın filmler sizi bekliyor. Daha fazla sinema ve dizi içerikleri görmek istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)