Son Dakika! Ege’de Deprem Meydana Geldi!

Doğuhan Subaşı task_alt
30 Ekim 2020 15:05 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Son dakika! Son Dakika!  Ege’de Deprem Meydana Geldi.  Son derece korkutan ve hissedilen deprem meydana geldi. Boğaziçi Kandilli Rasathanesi ne göre 6.6 büyüklüğünde ege denizinde 11.8km derinlikte 6.6 Büyülüğünde deprem meydana geldiği bildiriliyor.  14.51’de 6.6 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından 14:59’da 8km derinlikte 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

AFAD verilerine göre;  saat 14.51’de merkez üssü Ege Denizi- Seferihisar olan 6.6 büyüklüğünde #deprem meydana gelmiştir. İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir’e geçmiş olsun.

İzmir Bayraklı’da Yıkılan Binalar’dan Biri

deprem son dakika ege depremi

CNN TÜRK yayınına bağlanan Prof. Dr. Süleyman Pampal açıklamasında, ‘Batı Anadolu güneyden kuzeye normal faylardan oluşan bir bölgedir. Yıkıcı bir deprem. Karada olsa daha şiddetli hissedilecek. Bu deprem geniş bir alanda’ dedi.

ege depremi

Deprem’den zarar gören izmir şehrimizin takipçilerinden fotoğraf ve bilgilere göre sizlere haberi güncellemeye devam ediyoruz.

İzmir Valisi Köşger: “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız.

Tüm Yorumlar (0)