TBMM’de Televizyon, Bilgisayar ve Tabletlerden KDV Alınmaması İçin Teklifi Geldi!

Doğuhan Subaşı task_alt
24 Eylül 2020 18:27 / OKUMA SURESİ: 1 dk

CHP Milletvekili Lale Karabıyık Televizyon, Bilgisayar ve Tabletlerden KDV Alınmaması İçin Meclise Teklif Sundu. Lale Karabıyık, CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Olarak Görev Yapmaktadır.

Görevi sebebiyle eğitime destek amaçlı olarak pandemi süresince online eğitime destek vermek için Televizyon, Bilgisayar ve Tabletlerden KDV alınmamasını talep etti.

Televizyon, Bilgisayar ve Tabletlerden KDV Alınmaması Teklifi Onaylanacak mı?

İlk okuldan üniversite öğrencilerine kadar tüm öğrencilerin mecburi olarak online eğitime devam etmesi konusunu ele alan karabıyık sözlerini şöyle tamamladı.

“Bu nedenle, eğitimin her kademesindeki öğrenciler için masaüstü/dizüstü bilgisayar ya da tablet sahibi olmak bir zorunluluk haline gelmiştir. Ailelerinin gelir düzeyi nedeniyle evinde uzaktan eğitime erişebileceği hiçbir araç olmayan çocukların uzaktan eğitimden mahrum kalmaması için bu ürünlerden pandemi süresince KDV alınmaması gerekmektedir.

TBMM'de Televizyon, Bilgisayar ve Tabletlerden KDV Alınmaması İçin Teklifi Geldi

Lale Karabıyık’ın teklifi, 30.06.2021 tarihine kadar yapılacak televizyon, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve tablet alışverişlerinde katma değer vergisi (KDV) alınmamasını içeriyor. Eğer kabul edilirse 1 sene boyunca KDV vergisine yeni düzenleme getirilecek.

Tüm Yorumlar (3)
  • Esra 10 ay önce

    Helal bee

  • Yusuf Acar 10 ay önce

    Kabul ederler mi hiç .d

  • Ayt 10 ay önce

    Teklif geldi ama her zaman ki gibi geri gidicek 🙂