Vpn Nedir? Vpn Nasıl Kullanılır?

Doğuhan Subaşı task_alt
24 Nisan 2020 20:57 / OKUMA SURESİ: 2 dk

VPN diğer adıyla Sanal Özel Ağ. VPN nedir, VPN ülke genelinde yasaklanmış, engel konulmuş, şifreli kanalara konumunuzu yani IP adresinizi değiştirerek sizi o siteye girmenizi sağlar. VPN’nin birçok görevi vardır. Bunlar dan biri siz kullanıcı olarak kablosuz ağa bağlandığınız an sizin verileriniz kablosuz ağa geçer bu durumda eğer orda bir internet hacker’i var ise sizin bilgilerinizi erişe bilir işte tam bu anda VPN devreye girerek bu siber saldırı savuşturur.

VPN’ni açtığınız anda siz VPN özel bir ağ koridoru oluşturarak sizin internet sağlayıcına gelen bütün saldırıları engelleyerek sizi güvende tutar. Bazı kıtalarda yasaklı siteler veya herhangi bir büyük olayda Ülke yönetimi sosyal medyayı engellerse o an VPN açarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı Erotik sitelerin yasaklı insanlar bu sitelere girmek için VPN kullanarak hiç kimse fark etmeden bu erişimi gerçekleştire bilir. VPN kullanan insan özgür ve gizli bir insandır kimse fark etmeden isteği sunucuya girerek bütün kapalı sitelere gire bilir.

Ücretli VPN Mi Ücretsiz VPN Mi?

Bu soru bütün insanların aklında soru bırakmıştır ücretli mi ücretsiz VPN mi. Biz bu soruyu sizin için açıklayacağız. Ücretli VPN sizin için daha hızlı bir hizmet vermektedir ancak ücretsiz VPN çok sayıda insanın aynı anda aynı sunucuyu kullandığı için siteler daha yavaş açılarak size yavaş hizmet sunar.

Ücretli olan VPN’ler daha güvenli bir hizmet sunar, ücretli VPN kişi sayısı ne kadar çok olsa da o anki kişi sayısının 10 katını kaldıra bilecek alt yapıya sahiptir. Kullandığınız VPN dayalı olarak hız limitinizi katlaya bilir kullanımınızı daha ideal ve rahata çevire bilirsiniz. Biz size Ücretli VPN öneriyoruz 10-20 TL arası bulabileceğiniz VPN mevcuttur.

Vpn Nedir, Vpn Nasıl Kullanılır

Vpn Kullanırken Adresimizi Bulabilirler mi?

Özgür bir ülkede yaşamıyor, basın engeli veya sosyal medya engeliniz var ise VPN açarak istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Bağzı Arap ülkelerinde sosyal medya Messenger skype gibi konuşma ağları bile yasak orda ki vatandaşlar VPN açarak ülke hükümeti hiçbir şekilde fark etmeden istediğini yapabilir. Size özgün sunucunuz olur ve kimse bu sunucuya giremez.

Hangi VPN Daha İyi?

  1. NordVPN: Dünya genelinde 1 milyondan fazla kullanıcı bunuyor. Türkiye’de 12 fazla sunucusu bulunan VPN kullanıcılarını mutlu ediyor.
  2. Express VPN: Dünyada en çok kullanılan 96 ülkede 1000’den fazla sunucusu bulunan VPN kötü gün dostu gibi hızlı bir VPN’dir. Verilere girmenin imkânsız olduğu VPN toplamda 256-BİT şifreleme teknolojisine sahiptir.
  3. CyberGhost: Toplamda 90 ülkede 5600 sunucu bulunan en iyi VPN biridir. Torent ve Yayın kuruluşuna özgün yeni sunucular.
  4. ZenMate: Fiyat performans olan uygulama sadece 30 saniyede indirip kullana bilirsiniz. (Bu Liste Sıralama içermez)
Tüm Yorumlar (0)