Xiaomi Pil Sağlığı Kontrol Etme Rehberi

Doğuhan Subaşı task_alt
1 Ekim 2020 22:05 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Xiaomi Pil Sağlığı Kontrol Etme Rehberinde Xiaomi marka herhangi bir model akıllı telefonunuzun güncel pil sağlığı durumunu kontrol edebilirsiniz. Makalemizin devamında ekstra program gerekmeden akıllı telefon içeriğindeki çağrı kısayolu sayesinde telefon kodu girerek sağlayacağız.

Xiaomi Pil Sağlığı Kontrol Etme

Xaomi cihazınızın pil sağlığını kontrol etmek için aşağıdaki resimdeki gibi telefon uygulamasına girip *#*#6485#*#* kodunu yazmalısınız. Yalnız bu yöntem güncel olarak bazı modellerde geçerli olmayabilir.

Xiaomi Pil Sağlığı Kontrol EtmeKodu girip çağrı tuşuna bastıktan sonra aşağıdaki gibi ekran geldiyse makaleyi okumaya devam edebilirsiniz.

Xiaomi Pil Sağlığı Kontrol Etme

Karşınıza çıkan ekranda akıllı telefonunuz için 2 önemli husus var . MF_05 ve MF_06 maddeleri.  Aşağıda 6 farklı MF ve MB maddelerinin ne anlama geldiğini görerek cihazınızın pil durumunu anlayabilirsiniz. Ancak bunu biraz daha detaylandırmak için makaleye devam ediyoruz.

  • MF_05: Şuan ki pil kapasitesi
  • MF_06: Fabrika değeri pil kapasitesi
  • MB_00: Kalan pil gücü
  • MB_06: Pil sağlığı durumu
  • MF_02: Tam döngü şarj sayısı
  • Pil Sağlığı Yüzdesi Alma: MF_05 ÷ MF_06 × 100

Burada MB_06 Değerinde bizim cihazımızda “Good” yazıyor yani iyi durumda olduğunu ifade ediyor. Cihazımız sıfır olmadığı için çok iyi durumda olduğunu belirtmiyor. Sizin cihazınızın kullanım süresine bağlı olarak burada değer farklılık gösterecektir.

Daha fazla teknoloji haberleri okumak istiyorsanız bilen yazar’ı takip etmeye devam edin. Ayrıca aşağıda öneri video olarak telefonunuzun pil ömrünü uzatacak 14 ipucunu öğrenebilirsiniz.

Güncelleme: 2021 Mayıs ayında içerik hala geçerlidir.

Tüm Yorumlar (0)