Yılbaşında Keyifle İzleyebileceğiniz 10 Film

Doğuhan Subaşı task_alt
27 Aralık 2020 13:00 / OKUMA SURESİ: 5 dk

Ne yazık ki bir yılın bitişi ve yeni bir yılın gelişine sevinemeyecek kadar çok sorunlar ve sıkıntılar yaşıyoruz. Yılbaşını sokağa çıkma yasağından dolayı evlerimizde geçireceğimiz için, Sizlere izlemesi birbirinden keyifli 10 adet filmi bir araya getirdik. Bu arada filmlerde herhangi bir sıralama faktörü yok. Şimdi çok uzatmadan Yılbaşında Keyifle İzleyebileceğiniz 10 Film den bahsedelim.

Sosyal Ağ

Sosyal ağ ( The Social Network)  2010 Yapımı – İMDb Puanı: 7.7

Çoğunluk izlemiştir bunu pas geçelim” dediğimiz filmler arasından birini sizlerle paylaşmak istiyoruz. İnternetin, girişimciliğin, ve en önemlisi arkasında durulacak bir fikrin nasıl bir yerlere gelebileceği ve sizi nasıl bir yerlere getirebileceğini yüzümüze tokat gibi çarpan nefis bir yapım. Tabi gerçek bir hikayenin beyaz perdeye aktarılmasının da müthiş bir örneği.İzlemenizi tavsiye ederiz. (Facebook’un kuruluş hikayesi)

Kafa Avcıları (Hodejegerne)

Kafa Avcıları (Hodejegerne)   2011 Yapımı – IMDb Puanı: 7.5

Konusu, Norveç’in kendinden emin beyin avcısı Roger Brown, güzel karısını mutlu edebilmek için lüks bir hayat sürdürmektedir. Ancak bunu kendi geliriyle yapabilmesi mümkün değildir ve ikinci bir iş olarak sanat eseri hırsızlığı yapmaktadır.

Bir galeri açılışında tanıştığı eski bir asker olan Clas’ın nadide bulunan, değerli bir tabloya sahip olduğunu öğrendiğinde tabloyu ele geçirmek için hemen harekete geçer. Ancak Roger, kolayca bitirdiği bu işin hemen sonrasında bir kumpasın kurbanı olduğunu kısa zamanda anlayacaktır…

Balon (Balloon)

Balon (Balloon) 2018 Yapımı – IMDb Puanı: 7.5

Konusu: Öncelikle filmimiz yaşanmış, gerçek bir olayı konu alıyor. Doğu Almanya’dan Batı Almanya’ya kaçmaya çalışan 2 ailenin gerilim dolu macerasını izliyoruz. “Gerilim” diyorum çünkü ailelerimiz kaçmak için “Balon” kullanmayı tercih ediyorlar ve alttan alttan ilerleyen nefis bir gerilim böylece başlıyor. Ancak tabikide karşılarında, bunu engellemek isteyen rejim askerlerini bulacaklar.. Filmdeki atmosfer, renk, kurgu ve sahneleri gerçekten başarılı bir şekilde yansıtmışlar. Umut dolu bir özgürlük mücadelesini konu alan bu filmi şiddetle izlemenizi tavsiye ederiz.

Yapay Oyun (Enigma)

Yapay Oyun (Enigma) 2014 Yapımı – İMDB Puanı: 8.0

Filmimiz, ünlü İngiliz matematikçi “Alan Turing” isminin 2. dünya savaşı sırasında sergilediği zeka dolu mücadeleyi konu alıyor. Siz de benim gibi bu ismi ilk kez duyanlardansanız, muhtemelen film sonunda bu ismi google’layacak ve bir daha da aklınızdan çıkaramayacaksınız. Matematikçi ve bir bilgisayar bilimcisi olan bu müthiş adamı Sherlock’umuz, “Benedict Cumberbatch” canlandırıyor.

Gerçek hayattan alınan filmlerin tam ortalarında hep bunun geçmişte yaşanmış olduğunu hatırlayıp daha büyük bir zevkle filmi izlemeye devam ederim.  İşte aynı olayı bu filmde de yaptık ve inanılmaz bir haz aldık. Konusu, işleyişi ve nefis oyunculukları sizi keyiften götürebilir. tadını çıkarın.

Son Sığınak (Greenland)

Son Sığınak (Greenland) 2020 Yapımı – İMDb Puanı: 6.3

Öncelikle; 2 saat uzunluğunda bir “felaket” filmi izleyeceksiniz. Devasa bir kuyruklu yıldız dünyaya doğru yaklaşıyor ve dünya birden kaos yerine dönüyor. İşte küçük bir çocuğu olan ailemiz de bu yangın yerinin içinde hayatlarını kurtarmaya çalışıyor. Filmimiz de tam olarak bu kıyamet gününü ve cehennemin içinde birbirine tutunmaya çalışan bu çekirdek aileyi konu alıyor.

Kendi adıma konuşmam gerekirse; içinde bulunduğumuz Covid-19 sonrasında artık bana böyle felaket senaryoları daha gerçekçi geliyor ve ne yalan söyleyeyim beni biraz daha fazla etkiliyor . Filmimiz klişe ‘’kıyamet’’ filmlerinden bir tık yukarıda olan bir filmdir. İzlerken “Ya gerçekten böyle bir şey olsaydı, ne yapardım?” diye düşündürmeyi başarıyor. Önünüze çerezinizi alıp ailece izlemelik seyir keyfi ve duygusal yanı yüksek bir film diyebiliriz.

İçgüdü (instinct)

İçgüdü (instinct) 1999 Yapımı – İMDb Puanı: 6.6

Filmimiz, akıl hastaları üzerine yoğunlaşan işinde iyi bir psikoloğu ve Goriller üzerine araştırma yaparken birden cinayet nedeniyle hapse atılan bir bilim insanını konu alıyor. Psikoloğumuz, hapse atılan bu ilginç adamın içinde bulunduğu durumu anlamaya çalışıyor. Açıkcası bitirdikten sonra “Şimdiye kadar nasıl izlememişim?” diye yakındığım bir film oldu bu .

Anthony Hopkins öyle iyi bir oyuncu ki, hiç konuşmadan oynasa, mimiklerinden satırlarca cümleyi okuyabilirsiniz .  2 saatinizi bu filme ayırarak , ayakları yere sağlam basan bir film izlemiş olursunuz .Bu filme şans verin derim.

Anna

Anna 2019 Yapımı – İMDb Puanı: 6.7

Filmimiz, işinde başarılı, zeki ve güzel bir suikastçiyi konu alıyor. Genç ve güzel ajanımız, dış görünüşünü ve yeteneklerini de kullanarak birçok hedefin üstesinden geliyor… Filmin ilk çeyreği biraz dingin gelebilir, hiç sıkılmadan devam edin çünkü hemen ileride sizi güzel şeyler bekliyor olacak. Film sürekli “6 ay önce”, “3 ay sonra” gibi parçalar ile filmin kurgusunu kafamızda tamamlamamızı sağlıyor.

Bu da insana inanılmaz bir haz veriyor doğrusu. Başrolümüz “Anna” karakteri cuk diye oturmuş, diğer 2 yan rol de öyle. Aslında film, zeki bir genç kızın içinde bulunduğu hayattan kurtulmak için atıldığı maceraları konu alıyor. 1 buçuk saatten biraz fazla olan süresi, birkaç sürprizi ve ortalamanın üstündeki başarılı sahneleri ile keyifle izlediğimiz bir film oldu. Aşağıya olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz.

Varış (Arrival)

Varış (Arrival)  2016 Yapımı – İMDb Puanı: 8.0

Filmimiz, yılların konusu “Ya uzaylılar dünyamıza gelseydi? sorusunu konu alıyor. Geliyorlar, fakat iletişim sorunumuz var. Bu yüzden iletişim kurmak için seçilen 1 dil bilimci ve 1 bilim adamımız turiste öğretir gibi uzaylılara dil öğretiyorlar . Çünkü neden geldiklerini öğrenebilelim. Tabi bunlar olurken dünyada da bir kaos almış başını gidiyor “Neden geldiler? amaçları ne? ölecek miyiz?” gibi sorular herkesin kafasında…

Fakat, tüm bunlarla beraber bir bilim kurgu olarak başlayan filmimiz ikinci yarısında dil bilimcimize odaklanarak bir drama dönüşüyor. Aksiyonlu, vurdulu kırdılı sahneler aramasın gözleriniz. Klasik uzaylı filmi beklentiniz de olmasın.  Ağır ağır işleyen fakat ”zaman” kavramı ile ilerledikçe beyninizi zorlayan bir film izleyeceksiniz.

Ayrıca bu filmden yeterli tadı almanız için tamamen ona odaklanmalısınız. Yani telefonu elinizden bırakın, uykusu gelen arkadaşı da yatağına postalayın ve sadece filme odaklanın. Diğer filmlerin aksine, derin anlamlar içeren, izleyenini düşünmeye iten nefis bir yapım ile karşılaşacaksınız. Tadını çıkarın.

 Ratatuy (Ratatouille)

Ratatuy (Ratatouille) 2007 Yapımı – İMDb Puanı: 8.0

Listemize bu fantastik animasyonuda eklemek istedik. Keyiflimi keyifli animasyon filmimiz , yemek yapabilen bir farenin , yemek konusunda pek de yetenekli olmayan genç bir çaylak ile çıktığı eğlenceli macerayı konu alıyor. Özellikle çocuklarınızla oturup Hiç mi hiç sıkılmadan keyifle izleyebileceğiniz, hatta izlerken de bol bol eğlenebileceğiniz nefis filmlerden biri.

Kazanma Sanatı (moneyball)

Kazanma Sanatı (moneyball) 20111 Yapımı – İMDb Puanı:7.6

Şimdi bir beyzbol takımımız var, bir de bu takımın başındaki isim olan zeki ve yenilikçi adamımız ki kendisi “Brad Pitt”. Bu zeki adam, tüm beyzbol sektörüne bu işin daha ucuza ve daha iyi şekilde yapılabileceğini göstermek istiyor. ve film boyunca da bu akıllı adamın marifetlerini izliyoruz.. İyi oyunculukların olduğu, konusu gereği insanı gaza getiren ve bir şekilde kendini izlettiren bir yapısı olan film izleyeceksiniz.

Bu içeriğimizde beğendiğimiz ve beğeneceğinizi düşündüğümüz 10 adet filmi bir araya getirdik. Sizlerde beğendiğiniz filimleri,ayrıca bu tarz film videolarının ve içeriklerinin devamınıda isterseniz yorumlarda belirtebilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)