YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Egemen Sevim
23 Eylül 2020 14:03 / OKUMA SURESİ: 4 dk

YouTube Video İndirme, İnsanların en çok kullandığı sayfa olan YouTube gelişmeye devam ediyor. Ancak YouTube kullanıcılarına YouTube Premium haricinde video indirme imkanı sağlamıyor. YouTube Premium almayan kişiler izledikleri vidoları farklı sayfalara girerek indirmek zorunda. Bu makalemizde YouTube Premium almayan kişiler için vido nasıl indirilir sorusunun cevabını yazacağız. YouTube video indirme nasıl yapılır? Videonun kalitesini nasıl ayarlarız? Gibi bir çok sorunun cevabı bu makalede. İnsanların Televizyon olsa bile video izlemek için en çok girdiği sayfa YouTube. Ortalama 25 yıldır hayatımızda olan YouTube, insanlara yeni bilgiler vermeye devam ediyor. Bilimden eğlenceye kadar her şeyi YouTube de bulabilirsiniz.

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube video indirme programsız bir şekilde nasıl yapılır? Sadece sayfa açarak video indire bilir miyiz? bunun gibi soruları sizin için hızlıca anlatacağız. Video indirmek için sadece yapmanız gerekenler şunlar.

 1. İstediğiniz videoyu youtube’da açın.
 2. Videonun URL!sini kopyalayın
 3. Aşağıda verdiğimiz sitelerden birini seçip Ana ekrandaki url yapıştırma kısmına yapıştırmak.
 4. Son olarak indir butonuna basarak videoyu indirmek.

Sadece 4 aşamada istediğiniz bütün videoları indirip İnternetsiz bir şekilde izleyebilirsiniz. İlk olarak YouTube’a giriniz. İstediğiniz videoyu açarak URL kopyala yalamak. Ardından ise buraya tıklayarak sayfayı açınız. Yapmanız gerekenler görsel deki gibi URL kopyaladıktan sonra kaliteyi belirleyerek ve MP4 de tıklayarak, indir tuşuna basmak İnternetinizin hızına bağlı olarak video hızlıca inecektir.  Bu şekilde YouTube vido indirme nasıl yapılır? sorusunun cevabını alacaksınız.

YouTube Premium Nasıl Video İndirilir?

YouTube Premium da video indirmek daha kolay. Ancak bunun için belirli bir ücret vererek YouTube Premium satın almanız gerekmekte. Eğer parayı verip alırsanız yapmanız gerekenler şunlar. İlk olarak istediğiniz videoyu açınız. Ardından ise videonun kalitesini ayarlayarak beğenme ve beğenmeme tuşlarının yanındaki indir tuşuna basmak. İnternetinizin hızına bağlı olarak video kolaylıkla inecektir.

YouTube Video İndirme

Programlı Video İndire Bilir miyiz?

YouTube video indirme nasıl yapılır? kısmındaki yazıları okuduktan sonra programlı bir şekilde video da indire bilirsiniz. Ancak programlar ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılır. Size önerdiğimiz ve insanların en çok indirdiği programlar şunlar.

 1. Easy YouTube Downloader
 2. 4K Video Downloader

Bu iki programı indirerek rahatlıkla video indirebilirsiniz. Easy YouTube Downloader programını indirmek için buraya tıklayınız. Programı indirdikten sonra bilgisayara kurunuz. Programı açtıktan sonra istediğiniz videonun URL kopyalayınız. Ardından ise şu işlemleri izleyiniz. 4K Video Downloader programını indirmek için tıklayınız.

 1. URL kopyaladıktan sonra programı açarak + tuşuna basarak listenize ekleyiniz.
 2. Save To yazan kısmın üzerinize videonuz un hangi dizeye indirileceğini seçiniz.
 3. Select Quailty kısmı sayesinde videonun kalitesini ayarlayabilirsiniz.
 4. Ardından ise indir tuşuna basmanız yeterlidir.

iOS VE Android Nasıl Video İndirilir:

Bilgisayarı anlattıktan sonra sıra telefonlara ve işletim sistemlerine geldi. Kullanıcıların bilgisayar üzerinden yaptıkları video indirme işlemi telefon üzerinden farklı bir hal alıyor. Telefondan video indirmek ne yazık ki bilgisayar kadar kolay bir iş değil. Telefon kullanıcıları en çok bu durumdan rahatsız oluyor. Kulancılar URL kopyalarken sıkıntılar yaşamakta. Bu durumu biz düzeltmeye geldik. Size vereceğimiz programlar sayesinde URL kopyalamadan uğraşmadan videolarınızı rahatlıkla indire bileceksiniz. Tek yapmanız gereken verdiğimiz işlemleri uygulamak. Vereceğimiz programlar kesinlikle ücretsiz ve reklamsız programlar olmakta.

Android Nasıl Video İndirilir:

Android kullanıcıları İOS kullanıcılarından daha kolay video indire bilir. Kullanıcılar isterse YouTube Prime alarak video indirebilir. Ancak para vermek istemeyen kullanıcılar için çözüm yolları vermeye devam ediyoruz. Android kullanıcılarının yapması gereken işlemler şunlar. İlk olarak vereceğimiz programı indirin.

 1. İlk olarak yapmanız gereken Snaptube indirmek.
 2. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra YouTube gibi aratma kısmana videonuzu aratın ve bulun.
 3. İndireceğiniz videonun sağ alt kısmında indir ikonu yer almakta ona tıklayınız. Ardından ise kalitesini seçerek yükle tuşuna basınız.

iOS Nasıl Video İndirilir:

İOS kullancılarının işi biraz daha uzun. Yapmaları gereken işlemler kısıtlı ve uzun işlemler. Ancak vereceğimiz program sayesinde işlemlerinizi kolaylıkla yapacaksınız. Bu işlemler için telefonunuzun sürümü İOS12 den yukarı olmak zorunda. Eğer öyle ise şu işlemleri izleyiniz.

 1. Safari internet tarayıcısına girerek kestirme programını indiriniz.
 2. Önünüze çıkan ekranda sağ alt kısımda bulunan Güvenilir olmayan kestirme ekle kısmına basınız.
 3. Kurulumun ardından indirmek istediğiniz videoyu YouTube girerek bulun. Videoyu açarak paylaş tuşuna basın.
 4. Karşınıza çıkan ekranda YouTube Download kısmına tıklayarak videonun nereye kaydedileceğini seçin.

Bu sayede YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını sizlere vermiş olduk. Eksik gördüğünüz veya kafanıza takılan konuyla ilgili diğer soruları yorumlarda belirtebiliriniz.

Tüm Yorumlar (0)