İnstagram Bot Takipçi Nedir?

Egemen Sevim
21 Eylül 2020 15:11 / OKUMA SURESİ: 2 dk

İnstagram Bot Takipçi Nedir?  bot takipçi ne demek, Dünya genelinde en çok aktif olarak kullanılan sosyal medya platformu İnstagram’ın başı bot takipçiler ile dertte. İnsanların sadece takipçi sayısının fazla görünmesi için satın aldığı bot takipçiler,bot hesaplar sıkıntılar çıkarmaya devam ediyor.

İnsanların yazılımcılara ulaşarak veya reklamlara tıklayarak para yolu ile satın aldığı bot takipçiler İnstagram tarafından bir bir bulunarak tespit ediliyor. Bu hesaplar bot havuzuna yönlendirilerek doğrulama ve aktiflik isteniyor. Yazılımlar tarafından oluşturulan Bot hesaplar bu şekilde teker teker kapatılıyor. İnsanlar bot hesapları ne için kullanıyor. İnstagram Bot takipçi Nedir? Ne işe yarar? İşte sorunun cevabı.

İnstagram Bot Takipçi Nedir?

instagramda bot ne demek, İnstagram bot takipçi adı üstünde sahte hesap kullanılmayan yazılımlar yoluyla oluşturulan hesap anlamına gelir. Bot takipçi bazı yazılım kodları ile oluşturularak insanlara para ile satılır. Bot takipçi alan bir insan hesabına bu botların yönlendirilmesini ister. Yazılımcı para karşılığı aktif olmayan sadece hesap varmış gibi gözüken bot hesaplarını para veren kişinin hesabına yönlendirir.

Ancak satın alan kişi bu botların düşmeyeceğini ve hiç gitmeyeceğini sanar. Ancak İnstagram yazılımı bunu fark ederek bot hesaplarına doğrulama gönderir. Doğrulama gönderilen hesaplar bot oldukları için bu doğrulamadan geçemez. İnstagram bu sayede bot hesaplarını hızlıca kapatır. Para veren kişinin parası boş yere gitmiş olur.

İnstagram Bot Takipçi Nedir?

Bot Hesap Nasıl Oluştururuz?

Înstagram’dan bot hesap oluşturmak için önce yazılım bilinmesi şarttır. Yazılım bilen biri rahatlıkla bir kaç saat içinde yüzlerce veya binlerce bot hesap oluştura bilir. Oluşturulan bot hesaplar ilk olarak İnstagram’ın yapay zekası tarafından anlaşılmaz. Ancak aktifliği asla olmayacak bu hesaplar yaklaşık bir,iki hafta içinde, İnstagram’ın yapay zekası tarafından bulunarak kapatılır.

Bot Takipçinin Zararı Var mıdır?

İnstagram Bot takipçi nedir? başlığında dediğimiz gibi bot takipçi satın almak veya hesabınıza kendiniz yüklemek sıkıntılar çıkarta bilir. Bot takipçiler veya bot takipçili hesaplar İnstgram’ın yapay zekasını zorlar. Hesaptaki bot takipçi olamayan kişiler bile sizin hesabınızdan çıkartılır. İnstagram’ın yapay zekası sıkıntılar çıkartmaya devam eder ise hesabınızı bile baştan aşağı kapatır. Kapatılan hesaba hiç bir şekilde tekrardan ulaşamazsınız.

Bot Takipçi Düşüş Tablosu

100 takipçi satın alan bir kişi ilk ay bot hesaplarının  düşmediğini rahatlıkla görebiliyoruz. Ancak izlemeye giren bot hesaplar yüzünden hesap baştan aşağı İnstgram’ın gözlemine düşer. Bu şekilde bütün bot hesaplarına doğrulama gönderilir. Doğrulama yapamayan hesaplar yapay zeka tarafından kapatılır. Bu şekilde tabloda gördüğümüz gibi 100 takipçinin tekrardan gittiğini görüyoruz. İnstagram Bot takipçi nedir? Sorusunun cevabı bu şekilde veriliyor.

Tüm Yorumlar (0)