Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Doğuhan Subaşı task_alt
28 Haziran 2021 22:22 / OKUMA SURESİ: 3 dk

Bu içerikte Android ve İos işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme işleminin farklı yollarla nasıl yapılabileceğini anlatacağız. Bahsi geçen yöntemleri profesyonel teknik bilgi sahibine ihtiyaç duymadan adımları takip ederek kolayca uygulayabilirsiniz.  Günümüzde 1TB depolama alanına sahip telefonlar dahi satılmakta. Hal böyle oluncca telefonlarımızda yüzlerce belki de binlerce fotoğraf veya video oluyor. Aralarında önem verdiğimiz fotoğraflar oluyor. Peki bunları sildiğimiz zaman geri nasıl getirebiliriz bunu anlatacağız.

Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Aşağıda bahsedeceğimiz  4 farklı Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme yöntemlerinden işletim sisteminize göre size uygun olanı seçip adımları uygulayabilirsiniz. Eğer ios işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa  3. yönteme direkt geçebilirsiniz.

Diskdigger Uygulaması İle Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Bu yöntemi uygulayabilmeniz için başlıkta ismine yer verdiğimiz Diskdigger uygulamasını play store üzerinden cihazınıza indirmiş olmanız gerekmektedir. Mevcut uygulama dışında uygulama da tercih edebilirsiniz, ancak sizler için az reklam ve veri güvenliğinin öneminden dolayı diskdigger uygulamasını tecih ettik. Uygulamayı direkt olarak indirmek için diskdigger indir yazısına tıklayabilirsiniz.

Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

İşleme başlamadan önce eğer telefonunuzda sildiğiniz fotoğraf veya videolardan sonra önbelleği temizleme veya cihaz temizliği programları kullanmadıysanız şansınız daha yüksek olacaktır. Çünkü bu tür uygulamalar genellikle önbellekte saklanan dosyaları kurtarabilmektedir. Yalnız belirttiğimiz uygulama fotoğrafları orijinal kalitesinde sunmuyor. Eğer orijinal kalitesinde fotoğrafları kurtarmak isterseniz diskdigger pro sürümünü satın almanız gerekir. Satın almadan önce ücretsiz sürümü ile kurtarabildiğinizden emin olmanızı tavsiye ederiz.

 • Uygulamayı verdiğimiz adresten play store’a girip indirin
 • Uygulamayı açın ve telefon hafızası veya hafıza kartını seçin
 • Şuan taramayı başlat butonuna basabilirsiniz.
 • Tarama sonucuda karşınıza eğer önbellekten kurtarabildiyse bazı fotoğraflar sunacaktır. İstediklerinizi işaretleyin.
 • Seçtiğiniz fotoğrafları önbellekten cihazınıza aktarmış olursunuz.

Buluttan Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Bir önceki yöntemden ziyade bazı telefonlarda google bulut ile senkronizasyon her zaman açık oluyor. Şansınızı deneyerek google drive hesabınızı kontrol ederek bulutta olan fotoğraf veya videolarınızı kontrol edebilirsiniz. Birlikte inceleyelim.

 • Google bulut hesabınıza giriş yapın
 • Google Fotoğraflara girin ve yedeği alınan görselleri varsa seçin
 • Seçtiğiniz görselleri cihaza kaydet seçeneği ile mevcut kalitesi ile cihazınıza kaydetmiş olursunuz.

İos Cihazda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Eğer apple marka bir ios cihaza sahipseniz bu yöntem ile silinen fotoğrafları geri getirme şansınız mevcut. yazılım olmadan ios cihazda silinen fotoğrafları geri getirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayın.

İos Cihazda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

 • iPhone Cihazınızda ”Fotoğraflar” uygulamasını açın.
 • Ekranda alta doğru ilerleyin ve ”Son Silinenler”i seçin.
 • Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları tek tek seçin
 • Seçtiğiniz fotoğraf veya videoları “kurtar” seçeneği ile telefonunuza geri yükleyin.

Dropbox ile Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Eğer cihazınız dropbox ile senkronizasyonu mevcut ve yedekleme alıyorsa bu yöntem ile hızlı bir şekilde silinen fotoğraf veya videoları geri getirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu yöntem sadece dropbox kulanan kullanıcılar için geçerlidir. Eğer dropbox uygulamasını daha önce cihazınıza yüklemediyseniz, cihazınızda varsayılan olarak yüklü değilse yüksek ihtimalle bu yöntem sizde işe yaramayacaktır.

Dropbox ile Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

 • Dropbox üzerinden varsayılan oturumunuzu açın
 • dosyalar’a gidin ve görüntülediğiniz eğer varsa fotoğraf veya videoları seçin
 • Seçtiğiniz fotoğraf veya videoları geri yükle veya indir butonu ile kurtarın.

Unutmayın ki dropbox ücretsiz sürümüne sahipseniz sadece 30 gün içinde yedeklenen dosyaları kurtarabilirsiniz. Bu yöntem nadir kullanıcılar da işe yaramaktadır.  Telefonda Kalıcı Olarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme içeriğimiz de sizlere fayda sağlayabildiysek Bilen Yazar‘a üye olarak  yorumda bulunabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)