Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir?

Doğuhan Subaşı task_alt
13 Temmuz 2021 15:14 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Dünya üzerine yaklaşık 3 milyar insan facebook’u aktif olarak kullanıyor. Diğer sosyal medya platfromlarına nazaran en aktif platform’da yine facebook zaten. Hal böyle olunca tüm işletme ve şirketlerin reklam vereceği bir yer haline geliyor. Facebook bir süre önce instagram’ı satın almasıyla reklam kazancını 3 e katladı.

Facebook üzerinden reklam verdiğinizde instagramdan da reklam verebiliyorsunuz. Bunun için de Facebook Reklam Kütüphanesi kulllanmanız gerekebiliyor. Bu içerikte Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir, Facebook Reklam Yöneticisi, İnstagram Reklam Kütüphanesi Nedir hakkında bilgiler vereceğiz.

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir?

Facebook Reklam Kütüphanesi, Facebook ürünlerinde yayınlanan reklamları aratabileceğiniz bir adrestir. Facebook Reklam Kütüphanesi kullanarak aktif tüm reklamlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca burada rakip reklam analizi de yapabilirsiniz. İçeriğin başında bahsettiğimiz gibi facebook instagram’ı satın aldığı için facebook reklam kütüphanesi ve facebook reklam yöneticisi üzerinden instagram reklamlarınızı. da kontrol edebilirsiniz.

Facebook Reklam Kütüphanesinde yapabileceğiniz işlemler aşağıdaki gibidir;

  • Reklam kütüphanesinde reklam arama ve görüntüleme
  • Aktif reklamları görüntüleme
  • Siyasetle ilgili reklamları görüntüleme
  • Konutlar hakkında reklamları görüntüleme
  • Reklam raporlarını görüntüleme
  • Reklam kütüphanesi APİ’si kullanma

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir

Facebook Reklam Kütüphanesi Avantajları

Facebook reklam kütüphanesi aslında reklam veren tüm işletmeler için bir velinimettir. Çünkü en önemlisi ister Türkiye’deki ister tüm Dünya’daki reklamları görüntüleyebilirsiniz. Facebook’ta reklam veren tüm işletmeler rakip analizlerini buradan yapmaktadır. Tekrar bahsetmemiz gerekirse her facebook dediğimizde bunu instagram olarakta algılayabilirsiniz.

İnstagram Reklam Kütüphanesi Nedir?

İnstagram reklam kütüphanesi aslında bahsettiğimiz gibi facebook ile entegre çalışmaktadır. ve iki platformun reklamlarını tek bir panelden yönetebileceğiniz adrese facebook reklam kütüphanesi derken, reklamları yönetebileceğiniz adrese facebook reklam yöneticisi denmektedir. İnstagram’da yayınlamak veya yayınladığınız reklamları görüntülemek için bir facebook reklam hesabınızın olması gerektiğiniz bilmelisiniz.

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir

Facebook Reklam Yöneticisi Nedir?

Facebook, dünyada 3 milyar insanın aktif olarak kullandığı sosyal medya adresi haline gelmiştir, Bununla birlikte instagram’ında sahibi olmasıyla ekstra 1 milyar kullanıcı verisini de elinde tutmaktadır. Bu iki platformda reklam verebilir ve hatta iki platformun reklam yönetimine üst düzeyde hakim olursanız bunu meslek olarakta kullanabilirsiniz.

Yani içeriği toplayacak olursak ilk önce Facebook Reklam Yöneticisi ile oluşturduğunuz reklamları Facebook Reklam Kütüphanesinde görüntüleyebilirsiniz. ve reklamlarınızı kütüphanenizden takip edebilirsiniz. Bu arada facebook reklam yöneticisinden oluşturduğunuz reklamların facebook reklam kütüphanesinde görünmesi için 24 saat beklemeniz gerekebilir.

Bu içerikte sizlere Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir ve İnstagram Reklam Kütüphanesi hakkında bilgilerden bahsettik. Dünya reklam platformlarında önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple facebook ve instagram’da yaklaşık 4 milyar insana reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)