Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme

Doğuhan Subaşı task_alt
18 Temmuz 2021 12:35 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması whatsapp’ta mesajlarınızı herkesten silme özelliği bulunuyor. Sohbet ettiğiniz kişi size gönderdiği mesajı “Herkesten Sil” seçeneği ile sildiğinde “Bu Mesaj Silindi” olarak işaretleniyor ve mesajı göremiyorsunuz. Peki üçüncü taraf uygulamalar veya farklı yöntemlerle Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl okunur? Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme bu içerikte bunu anlatacağız.

Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme

Whatsapp’ta grup veya kişi sohbetinde silinen bir mesajı geri getirmenizin ihtimali en yüksek yöntem üçüncü taraf uygulamalardır. Bu konuda başarılı olan kendimizin de denediği uygulama olan wamr uygulamasından bahsedeceğiz. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde fotoğraf ve videoları da silinmeden önbelleğe alacaksınız. Bu sayede size gönderilen mesaj, fotoğraf ve videolar uygulamaya kaydedilerek sizden silinmeyecek.

Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme

Diğer bir yöntem de whatsapp’taki mesajlarınızı yedeklediğiniz günden sonra silinen mesajları geri getirmek istiyorsanız üçüncü taraf uygulama olmadan tüm mesajları geri getirebileceksiniz. Bu içerikte bahsettiğimiz iki farklı yöntemin nasıl yapılacağını anlatacağız. Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme içeriğimize başlamdan önce tüm sorumluluğun kullanıcıya ait olduğunu belirtmeliyiz.

Whatsapp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

İlk yöntemimizle başlayalım, bu yöntemimizle whatsapp silinen mesajları görme konusunun mümkün olduğunu göreceksiniz. Çünkü bu yöntemde sizlere üçüncü taraf bir uygulama yükletmeyeceğiz. Aşağıdaki adımları doğru şekilde tamamlarsanız, whatsapp mesajlarınızı yedeklediğiniz güne kadar size gönderilen tüm mesajları görebileceksiniz.

Android Telefon İçin Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

  • İlk önce telefonunuzda yüklü olan whatsapp uygulamasını kaldırın
  • Google Play Store’a girip uygulamayı tekrar yükleyin.
  • Uygulamaya giriş yapın, numaranızı doğrulayarak kendi hesabınızı açın.
  • Whatsapp silinen mesajları geri getirme için Google Drive “Geri Yükle” seçeneğini seçin ve “İleri” butonu ile bir sonraki aşamaya geçin.
  • Bu adımlar ile whatsapp’ı yedeklediğiniz tarih ve saate kadar atılan, silinmiş dahi olsa tüm mesajlar geri gelecektir.

İos Telefon İçin Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

İos kullanıcılarında android’deki gibi mesajları geri getirme mümkün olmayabiliyor. Aynı yöntemleri uyguladığınızda sonuç alamadıysanız bir sonraki denemeniz için aşağıdaki adımları takip edin. Böylece bundan sonra silinen mesajları üçüncü taraf uygulama olmadan geri getirebilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapın ve sağ alttaki ayarlar menüsüne gidin.
  • Arından “Sohbet Yedeği” seçeğini seçin. Yedekleme kapalıysa yedeklemeyi açın
  • Yedeklemeleri takip etmek istemiyorsanız buradan otomatik yedeklemeyi açın ve günlük yedeklemeyi seçin.

Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme

WAMR – Silinmiş mesajları kurtarma Uygulaması

Android kullanıcıları için geliştirilen bu uygulama sayesinde size gelen mesajları direkt olarak uygulamaya kaydeder. Bu sayede size gelen mesajı siz farketmeden silinse dahi mesaj uygulama belleğine kaydediliyor. Hatta fotoğraf video ve whatsapp durumları da buradan görülebiliyor. Uygulamayı play store üzerinden yükledikten sonra uygulama izinlerini tam verdiğinizden emin olun. ve arkanıza yaslanıp mesajları silmelerini bekleyin 😀

Whatsapp Silinmiş Mesajları Görme içeriğimiz ios kullanıcıları için pek yararlı olmadı ancak ios kullanıcıları bunun gibi bazı durumlarda da dezavantajlı olabiliyor. Android kullanıcıları yüksek ihtimalle işini çözmüştür. Teknoloji kategorimiz de bunun gibi daha çok içerik görmek istiyorsanız bilen yazar’a üye olup bu içeriğe isteklerinizi yorum yapabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)