Ahmet Selçuk Kimdir? Rap Mahlasıyla Tekfur Kimdir?

Doğuhan Subaşı task_alt
18 Mayıs 2020 15:07 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Ahmet Selçuk Kimdir? Rap Mahlasıyla Tekfur Kimdir? Sorularının Cevabını Aldığımız Röportaj serimizin ilk konuğu olan Tekfur mahlasıyla bilinen Ahmet Selçuk bu röportajda bizlere hem rapçi kimliği hem de kendi hakkında sorduğumuz sorulara yanıt verdi. Selamlar Tekfur, öncelikle sanatçı kimliğini bir yana bırakıp Rap dışında biraz kendinden bahsetmeni istesek kendinden nasıl bahsedersin?

Ahmet Selçuk Kimdir?

Ahmet Selçuk (Tekfur): Selamlar, ben Ahmet Selçuk 30 yaşındayım. İstanbul Bahçeşehir’de yaşıyorum. Yaşantım açıkçası çok sıradışı değil. Özellikle şu salgın olayından sonra herkes gibi eve kapandım. Ondan önce de iş ve müzikten fırsat buldukça arkadaşlarımla bi şeyler içip sohbet etmeyi severim. Çok fazla okur çok fazla izlerim. Açıkçası mesleğim rap oldu artık ama hayatımı sürdürebilmek için bi şirkette satış elemanı olarak çalışıyorum. Kendi kimliğim adına bunları söyleyebilirim.

Ceza Tekfur’u Neden Takip Ediyor?

Soru: Peki sanatçı kimliğinden bahsetmeni istersek Tekfur olarak bizlere Tekfur’dan bahsedebilir misin? Tekfur Kimdir? Tekfur hangi yıldan beri rap müzik ile ilgileniyor, neden tekfur ismini seçtin, nasıl rap yapmaya başladın, albümün varsa ismi ve kaç parça olduğunu yazabilir misin, en sevdiğin şarkın, rap ile ilgili gelecek planların varmı, son olarak Üstad Ceza seni twitterdan neden takip ediyor?

Tekfur: Tekfur 2004’ten beri rap müzikle ilgileniyor. 2005’ten beri de yapmaya çalışıyorum. Ama 2011 2015 yıllar arası 4 yıl hiç müzik yapmadan geçirdim. Tekfur’dan önce farklı bir ismim vardı İngilizce ve çocukçaydı ve o dönem yaptığım şarkılar gerçekten berbattı komple değiştirmek istedim. Okumaya ve tarihe büyük merakım var tekfur ismi de buradan geldi.

En sevdiğim şarkım ‘deliler hastanesi’ rap ile ilgili planlarım var ve bu yazdan itibaren çok daha iyi projeler var kafamda. Güzel şeyler olacak. 1 albümüm var ama toplama şarkılardan oluşuyordu ve çıkarttığım şirketle yaşadığım sorunlardan ötürü piyasada yok ve hiç olmayacak. Albüm fikri bana hiçbir zaman sıcak gelmedi ben oturup 1 konsept üzerine bir sürü şarkı yapmak istemiyorum.

O an ne hissediyorsam içimden ne geliyosa onu yapmak istiyorum ama yine de Sibirya adında bir albüm çıkarıcam lakin tarih veremem. Ceza benim çok eskiden beri abim. Bi çocukken konserlerine giderdim bi konserde de tanışma fırsatım oldu bi gün hiç alakasız bi anda beni takip ettiğini gördüm yıllardır da ediyor. Güzel bi şey.

Röportaj serimizin ilk konuğu olan tekfur ile röportaj yapmak bizim için büyük mutluluktu. Seni çok yakında daha iyi yerlerde emeğinin karşılığını alacağın zamanlarda göreceğimizden eminiz. Rap’te ve hayatında sana başarılar diliyoruz.

Tüm Yorumlar (0)