League of Legends Nedir? Lol: MMR Nedir?

Doğuhan Subaşı task_alt
17 Mayıs 2020 21:47 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Lol: MMR Nedir, Lol kelimesi ne anlama gelir? Lol Nedir? Bunun gibi onlarca soruyu sizin için cevaplayacağız. Bu arada daha önce Lol oyunu ile ilgili yazdığımız Lolnexus Nedir? adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Bildiğimiz gibi Teknoloji gelişiyor ve gelişmeye devam ediyor. Artık eski tüplü bilgisayarlar kocaman kasalar küçük mouseler yok. Her şey ufacık cihazlara bir çok yazılımla döşenmiş durumda. Oynadığımız oyunlar, yazdığımız yazılar, beğendiğimiz fotoğraflar bunların hepsi insan elleriyle yazılıp ufacık cihazlara konuluyor. Biz de onları kullanıyoruz. Son günlerde en çok oyun olan League of Legends nedir. Kısa adı olan Lol’de nasıl seviye atlanır?(Lol:MMR Nedir?) Oyundaki karakterler ne görevi yapar haritalarda oyuncular hangi yerler de oynar. Hangi görevi yapar gibi oyunu anlamanızı sağlayacak soruları bu makalede bulabilirsiniz.

Lol Kelimesinin Anlamı Nedir?

Lol kelimesi yüksek sesle gülmek anlamına gelen bir kelimedir. Lol kelimesi özellikle 2005 yılından sonra Amerika Birleşik Devletlerinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başladı. Lol kelimesinin kökeni Portekizceye dayalı bir kelimedir. Aynı zamanda Türkiye, ABD,İngiltere,Fransa,Arjantin’de kullanılan bir kelimedir. Lol kelimesi sadece Yüksek sesle gülmek anlamına gelmez. Kelimenin iki anlamı vardır. Aynı zamanda gençler arasında oynana League of Legends yani Efsaneler Ligi anlamına gelmektedir.

lol mmr nedir

Lol: MMR Nedir?

MMR oyundaki karşınıza gelecek rakibiniz sizin gücünüzde olduğunu anlamına gelir. Bir eşleşmede MMR ne kadarsa sizin karşınıza da o kadar güçte rakip gelir. Oyundaki MMR seviyenizi asla tam olarak bilmezsiniz. Bazen 0/10 bitirdiğiniz bir oyunu kazandığınızda 30 LP kazanmışken , 20/1 oynadığınız ve kazandığınız bir karşılaşmadan 25 LP kazanmışsınızdır.  Eğer kaybederseniz oyunu bu olay ters olucaktır.

MMR Nasıl Yükselir?

 1. Totem attıkça yükselir.
 2. Kule aldıkça yükselir.
 3. Baron ve ejderha alındığında yükselir.
 4. Art arda galibiyet serisi yakalandığında yükselir.
 5. Uzun süren karşılaşma kazanırsanız yükselir.
 6. Oyuna ne kadar para yüklerseniz MMR yükselir.

League of Legends Sistem Gereksimleri

Oyunu akıcı oynamak istiyorsanız ilk önce oynamak istediğiniz oyunun sistem gerek simlerini öğrenmek zorundasınız. League of Legends o kadar fazla bir sistem gereksimi gerektirmiyor. Kötü bilgisayarlarda bile rahatlıkla 60 FPS alabileceğiniz bir oyun. Bilgisayarınız iyi ise size önerdiğimiz FPS şu şekilde: Minumum 60 FPS, orta olarak 120 FPS, Çok iyi bir FPS 150 olarak ayarlayın.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 1. CPU:  3GHz İşlemci (SSE2 komut setini veya daha üstünü destekler)
 2. RAM:  2 GB RAM
 3. HDD: 12  GB Boş Alan
 4. İşletim Sistemi:  Windows 7, 8 veya Windows 10
 5. Ekran Çözünürlüğü:  1920×1200’a kadar
 6. DirectX : Sürüm 9C veya daha iyisi
 7. Shader:  Sürüm 2.0b özellikli ekran kartı

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 1. CPU:  3GHz İşlemci (SSE2 komut setini veya daha üstünü destekler)
 2. RAM:  4 GB RAM
 3. HDD:  16 GB Boş Alan
 4. GPU:  Nvidia GeForce 8800 / AMD Radeon HD 5670 veya 512 MB veya daha yükseği.
 5. İşletim Sistemi:  Windows 7, 8.1 veya Windows 10
 6. DirectX : Sürüm 9.0C veya daha iyisi

League of Legends Kaç Kişi Oynuyor?

Gençlerin gözde oyunu League of Lefends oyununu Dünya genelinde toplamda 100 Milyondan fazla kişi oynuyor. Oyun gençler tarafından bağımlılık yaptığı söylenirken oyuncu yaş ortalaması 20’nin altında olduğu da söyleniyor.

Tüm Yorumlar (4)
 • Umut Köse 1 sene önce

  elinize sağlık

  • Egemen Sevim 1 sene önce

   Ne demek sizler için

 • Taci 1 sene önce

  Mmr çok yüksek yasuo oynamayın hooğçakagalın by

 • lordlolking 9 ay önce

  mmr nedir yazdım çıktı başka şeyler de anlatmışsınız sağolun