İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Ne Yapılmalı?

Doğuhan Subaşı task_alt
21 Mayıs 2020 17:34 / OKUMA SURESİ: 2 dk

İnstagram dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olmasının yanı sıra fenomen yani takipçisi yüksek hesapların sayısı bir hayli fazla. Hesap değerinin yüksek olduğu zamanda hesaplarımızı güvene almak en mantıklı karar olacaktır.

Bu makalede ister 1 takipçiniz olsun ister 1 milyon takipçiniz olsun hesabınızı %100 güvene alabilmeniz için yapmanız gereken hamlalerden bahsedeceğiz. Bu hamleler tamamen instagramın sunduğu seçeneklerden oluşmaktadır. instagram hesabını güvene alma hakkında ipuçlarımız

İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Ne Yapılmalı?

İnstagram hesabınızın çalınmaması için yapmanız gerekenlerden bahsetmeden önce eğer hesabınız çalındıysa çalınmış olası seçeneklerden bahsedelim.

İnstagram Hesabı Nasıl Çalınır?

İnstagram hesabınıza takipçi veya beğeni gibi hile yapmak istediğiniz durumlarda girdiğiniz sitelerde şifrenizi de girdiyseniz hesabınızın çalınma olasılığı çok yüksektir.  veya mail adresinize instagram gibi mail atan çetelerin maillerini dikkate alıp tıkladıysanız çalınmış olma ihitmali yine çok yüksektir.

İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Ne Yapılmalı

Son zamanlarda sponsorluk anlaşması bahanesiyle başta youtuberlar olmak üzere fenomen instagram hesaplarına da teklifler gelmektedir. Ancak bu teklifler mail içeriğinde link şeklinde oluştuğundan dolayı linke tıkladığınız anda mailinize bağlı tüm hesaplarınızın riske girmesi demektir. Bu durumu yaşayan sosyal medya kullanıcıları ise İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Ne Yapılmalı gibi arama motorlarında arayışlara girmektedir.

İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Çözüm Yolları

Vereceğimiz iki farklı yöntemi uygulamadan önce bu söyleyeceklerimize kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer hile yapmak için instagram hile sitelerine şifrenizi girerseniz çalmaları hile siteleri için çok basittir veya mailinize gelen sahte mailleri dikkate alıp linklere tıklarsanız geri dönüşü olmayan yola girerek hesabınızı tamamen kaybedebilirsiniz.

İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Yöntemler

  • Hesabınızda onaylı bir e-posta hesabı bulunmalı ve erişebiliyor olmanız gerekmektedir.
  • Hesabınızda  onaylı bir telefon numarası ekli olmalı ve ikili doğrulama aktif olmalı telefon numarasına da her zaman  erişebiliyor olmanız gerekmektedir.

İnstagramın sunmuş olduğu 2 farklı güvenlik seçeneğini uyguladığınız takdirde ve bizim makale içinde yaptığımız uyarıları dikkate aldığınız sürece instagram hesabınızın %99 güvende olduğunu söyleyebiliriz.

%1 ihtimali her zaman bırakıyoruz çünkü siyah şapkalı hackerlar her zaman varlar. 🙂  instagram hesabını güvene alma, İnstagram Hesabı Çalınmaması İçin Ne Yapılmalı adlı makalemiz bu kadardı okuduğunuz için teşekkürler.

2021 14 Mayıs Güncellemesi: 2021 Mayıs ayında içeriğin güncelliğini kontrol etmek için yaptığımız araştırmalarda makale içeriğinin “instagram hesabını güvene alma” taktikleri hala geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm Yorumlar (2)
  • İlhan 9 ay önce

    ikili doğrulama en iyi taktiktir teşekkür ederiz

  • Aslı Sezen 8 ay önce

    ikili doğrulama kesin çözüm zaten teşekkür ederim