Eski ve Yeni En İyi Netflix Dizileri

Doğuhan Subaşı task_alt
15 Ocak 2021 20:30 / OKUMA SURESİ: 5 dk

Dijital televizyon ve sinemacılık konusunda çığır açan ve günümüzde en çok tercih edilen dijital TV platformlarından olan Netflix onlarca başarılı yapımıyla oldukça dikkat çekicidir. Özellikle sosyal medya ve internet dünyasında bolca tartışılan En İyi Netflix Dizileri platform bünyesinde en çok ilgi gören kategorilerin başındadır. Pek çok çarpıcı yapımın platform aracılığıyla izleyicilere sunuluyor olmasının yanı sıra klasik yapımlar ve kült haline dönüşmüş diziler de platformda kendilerine yer bulmuştur. Bu kapsamda Önerilen Netflix Dizileri kapsamında pek çok özel yapıt platformda ön plana çıkmaktadır.

En İyi Netflix Dizileri

Platform bünyesinde pek çok özel yapıt ve dizi bulunuyor olmakla birlikte özellikle eleştirmenler ve dizi severler bakımından bazı yapıtların daha ön plana çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle kesinlikle izlenmesi gereken En İyi Netflix Dizileri öğretici ve sıra dışı hikayeleri ile izleyicileri büyüleyerek kısa süre içerisinde milyonlarca izleyici kitlesine ulaşmıştır. Bu bağlamda Netflix’teki en iyi diziler platformun takipçileri, İMDB puanları ve uzman eleştirmenler nezdinde belirlenmiş özel ve sıra dışı yapıtlardır. En İyi Netflix Dizileri hiç kimsenin kaçırmaması gereken ve gündelik yaşantıyı doğrudan etkileyen, gündemden asla düşmeyen özel yapımlardır.

En İyi 10 Netlix Dizisi

Birbirinden sıra dışı, ilgi çekici, merak uyandırıcı ve eşsiz En İyi Netflix Dizileri arasında bulunan en iyi 10 Netflix Dizisi:

En İyi Netflix Dizileri Sherlock

Sherlock

Sir Arthur Conan Doyle tarafından kaleme alınan hikayeleri ile büyüleyici bir etkisi olan Sherlock Holmes’un yöntemlerinin anlatıldığı yapıtlara sineme, televizyon ve diğer pek çok alanda rastlamak mümkündür. Bu kapsamda şimdiye kadar yapılmış en iyi Scherlock Holmes dizilerinden olan Scherlock, Netflix’teki en iyi diziler kapsamında en ön plana çıkanlardandır. Milyonlarca izleyici sayısına ulaşan dizi bilineceği üzere Baker Street’de yaşayan ve Dr. Watson ile muhteşem ile sıra dışı bir uyuma sahip olan ünlü dedektif Holmes’un hayatını ve polisiye olayların çözümü konusunda oluşturduğu özel yöntemleri anlatmaya yönelik bir kurguya sahiptir.

Stranger Things

Fantastik ve macera türünde olan Stranger Things izleyicilerine pek çok duyguyu aynı anda yaşatabilme konusunda eşsiz bir özelliğe sahiptir. En İyi Netflix Dizileri kapsamında açık ara en ön planda olan dizi, Hawkins isminde bir çocuğun küçük bir kasaba kapsamında kaybolması üzerine başlayan bir dizi gizemli, fantastik ve sıra dışı hikayeler konu edinmektedir. Korku ile komedinin bir arada bulunduğu dizi aynı zamanda oldukça fantastiktir. Dolayısıyla fantastik dizi ve film severler açısından oldukça iz bırakacak bir mahiyete sahiptir.

Black Miror

Bilim kurgu yapıtı olan Black Miror de Önerilen Netflix Dizileri arasında pek çok kullanıcı tarafından tavsiye edilen, İMDB puanı 8,8 gibi son derece yüksek olan özel bir yapımdır. 3’er bölümden oluşan sezonlar ile sunulan İngiliz yapımı dizi, bu özelliğinden dolayı izleyiciler tarafından oldukça merak uyandırmaktadır. Dram mahiyetine sahip olan yapısından dolayı izlenmesi kısmen zor olabilen dizinin şimdiden en kült diziler arasında yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle senaryosu ile dikkat çeken filmin yakın bir zamanda 2 saatlik Christmas Özel bölümü de yayınlanmıştır.

Dark

İMDB puanı 7,8 olan Dark iç içe geçmiş hikayeler ağını konu almaktadır. Bu bağlamda oldukça sıra dışı olan dizinin En İyi Netflix Dizileri arasında yer alamaması mümkün değildir. Konusu ve senaryosu bakımından oldukça zorlayıcı olan dizinin içeriği ise bir kasabada yaşayan insanların 3 farklı zaman diliminde hayat sürdürmeleri üzerinedir. Dolayısıyla anlaşılacağı üzere oldukça karmaşık ilişkiler dizinin izleyicileri tarafından çözülmeyi beklemektedir.

The Crown

Bir biyografi niteliğine sahip olabilecek dram ve dönem dizisi olan The Crown dünya çapında yüksek düzeyde ilgi gören En İyi Netflix Dizileri arasında yer almaktadır. Tarihi bir mahiyeti de olan dizinin politik bir tutuma sahip olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Dizini teması İngiliz Krallığının en uzun süre tahtta kalan kraliçesi ve herkes tarafından en çok bilinen İngiliz kraliçe II. Elizabeth’in yaşamı üzerine kuruludur. Bu kapsamda kraliyette yaşanan ve gizli kalan olayların anlatıldığı dizi oldukça çarpıcıdır.

Vikings

İlk olarak yayına başladığında dünya çapında ilgi gören Vikings bugün de etkisini hala aynı oranda sürdürmektedir. Bu kapsamda Önerilen Netflix Dizileri arasında en çok yer bulan yapımlardan biri olan dönem ve savaş dizisi Vikings, Vikingler kültürü ve yaşam tarzı hakkında detaylı bilgilerin elde edilebildiği film tadında bir yapımdır.

Lupin

Dizinin teması Paris’te geçen ve sıra dışı bir alt metne sahip olan soygun hikayesi üzerinedir ve naif yapısıyla dikkat çeken Lupin isminde bir hırsızın hayatını konu alır. Bu kapsamda duygusal ögelerinde sıklıkla içeriğinde bulunan dizi En İyi Netflix Dizileri arasında ön plana çıkmaktadır ve yeni bölümleri özellikle izleyiciler tarafından heyecanla beklenmektedir.

Bir Başkadır

Türk yapımı olan Bir Başkadır bilineceği üzere kısa sürede büyük bir yankı uyandırdı. Öykü Karayel’in eşsiz oyunculuğu ile sıra dışı bir hikayenin kültürel normal ışığında anlatıldığı dizi, kısa sürede En İyi Netflix Dizileri arasında yerini alırken, iz bırakıcı bir özeliğe sahip olarak kült haline dönüştü.

The Breaking Bad

Şüphesiz En İyi Netflix Dizileri arasında ilk sırada bulunması gereken The Breaking Bad, muhteşem bir olay örgüsü ve sürükleyici hikayesiyle dikkat çekmektedir. Sıradan bir kimya öğretmeninin uyuşturucu karteli haline dönüşmesini konu alan dizi tüm dünyada en kült diziler arasında yer almaktadır.

The Last Dance 

Belgesel kategorisinde bulunan The Last Dance Micheal Jordan ve Chicago Bulls takımının 97-98 NBA sezonunda yaşadıklarını anlatmaktadır.

 

Tüm Yorumlar (0)