İnstagram Kullanıcıları Profil Fotoğraflarını Neden Tek Renk Yapıyor?

Doğuhan Subaşı task_alt
12 Mayıs 2021 22:59 / OKUMA SURESİ: 1 dk

İnstagram kullanıcıları gün geçtikçe yeni trendlere ayak uyduruyor ve sürekli yeni trendler ortaya çıkıyor.  Sosyal medyada sürekli sorulan o soru,  instagram kullanıcıları profil fotoğraflarını neden tek renk yapıyor? Sorusunun cevabını bu içerikte vereceğiz.

İnstagram’da Profil Fotoğrafları Neden Tek Renk Yapılıyor?

Son zamanlarda instagramda çoğu popüler hesaplar veya popüler olmaya çalışan hesapları genelde mavi, pembe, siyah, beyaz gibi tek renk yaptılar profil fotoğraflarını.  Aslında bu bir akım değil. Hiç aklınıza gelmemiş olabilir ancak bir tür güvenlik önemli.

Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Ancak son zamanlarda popüler hesaplara yapılan saldırılar bir hayli artmaya başladı. ve bazı popüler hesaplar  saldırı sonucu çalındığı ortaya çıktı. Bu tür olayların artması ile birlikte hesabını güvene almak isteyen kullanıcılar profil fotoğrafını tek renk yapmaya karar verdi.

Profil Fotoğrafı Tek Renk Olması Hesabı Nasıl Koruyor?

Saldırı yapan kişi öncelikle hesabınızı kapatmak için hesabınızın bir kopyasını oluşturuyor yani profil fotoğrafınızdan tutun paylaşımlarınıza kadar aynı payaşımları yapıyor fotoğraflarınızı alıntılıyor. Daha sonra instagram’a iletişim formunda “Taklit Hesap” başlığı altında sizi şikayet ediyor. İnstagram yapay zekası henüz yüksek gelişmiş teknolojilere sahip olmadığı için fotoğrafların gerçek sahibini tanıyamıyor ve asıl sahibini yani sizin hesabınızı kapatıyor.

Hesap kapatmak bu kadar basit mi diyeceksiniz ancak bu basit açık instagram tarafından farkedilmiş ve yakın zamanda düzeltilecek diye umuyoruz.

Herkesin Hesabına mı Saldırı Yapılıyor?

Taklit hesap yöntemi ile yüksek öncelikli olarak takipçisi yükesk hesaplara saldırı yapılıyor. Ancak her an sizinde başınıza gelebileceğini unutmayın.

Tüm Yorumlar (0)