Gmail Şifremi Unuttum Çözümü

Doğuhan Subaşı task_alt
4 Haziran 2021 22:46 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Google’ın mail hizmeti olan gmail günümüzde 2 milyara yakın aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Güvenli ve hızlı olması sebebiyle ilk terchilerden biri olan mail hizmeti, gmail şuanda dünya devi. Bu kadar sık tercih edilen mail platformu olan gmail’i kullanıyorsanız hesap güvenliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer gmail hesabınızda önemli bilgiler yer alıyorsa en fazla 6 ayda bir gmail hesabınızın şifresini değiştirmeniz gerekiyor. Bu şekilde şifre tazeleyerek şifrenizi de unutmayabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum

Eğer Gmail E posta şifremi unuttum diyorsanız, aşağıdaki adımları doğru ve tam bir şekilde uygularsanız unuttuğunuz şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifre koyabilirsiniz. Fakat gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız hesabınıza kayıtlı telefon numarası veya güvenlik sorularından biri olan hesap açılış tarihi gibi soruları doğru yanıtlamanız gerekmektedir. İki bilgiye de sahip değilseniz hesabıızın şifresini değiştirmeniz ve hesaba yeniden erişmeniz çok zor olacaktır.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz gibi hiçbir bilgiye sahip değilseniz Google Gmail Support yazısına tıklayarak destek sayfasına ulaşabilirsiniz. ve size en uygun olan sorunu seçin.

Gmail Şifre Değiştirme

İşlemlere başlamak için öncelikle Google Giriş Sayfasını açınız. Ve aşağıdaki gmail şifre değiştirme adımlarını takip edin.

  1. Açtığınız sayfada mail adresinizi girin ve ileri butonuna basın.
  2. Sonraki aşamada karşınıza gelen ekranda “Şifrenizi mi Unuttunuz?” yazısına tıklayın.
  3. Bu aşamada sizden İşlemde olan Google hesabı ile kullandığınız son şifreyi isteyecektir. Eğer aklınızda kalan son zamanlarda değiştirdiğiniz bir şifre varsa girmeyi deneyin. Bir şifre denedikten sonra hesaba kayıtlı olan telefon numarasına kod gönderecektir. Eğer kod gönderilen numaraya sahip değilseniz, “Telefonum Yanımda Değil” Seçeneğini seçin.

Daha sonra 2 farklı yöntem daha sunacaktır size. Eğer istenilen bilgilerden hiçbirine sahip değilseniz Yukarıda verdiğimiz gmail support linkine tıklayarak uygun adımları takip edin. Son olarak aşağıdaki “Şifrelerinizi Hatırlamanın Güvenli Yolu” Adlı Google Türkiye’nin yayınladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Şifre Güvenliği Video Anlatımı

Tüm Yorumlar (1)
  • mertgunes 2 ay önce

    Kısa ve açıklayıcı olmuş eline sağlık