Snapchat Streak Nedir? Snapchat Streak Nasıl Yapılır?

Doğuhan Subaşı task_alt
9 Temmuz 2021 21:31 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Snapchat ile ilgili rehber içeriklerimize devam ederken, çok sorulan sorulardan biri olan Snapchat streak nedir ve Snapchat Streak Nasıl Yapılır sorularına bu içerikte yanıt vereceğiz. Snapchat’te streak olarak adlandırılan terim’in Türkçe karşılığı çizgi’dir.

Sadece arkadaşlarınız arasında dikkat edilen, platform içinde rekabet oluşturan bi’nevi puan sistemi diyebiliriz. Snapchat’i sıkça kullanan kişiler aralarında st veya str olarak adlandırabilir.  Gelin bu konuyu detaylıca inceleyelim.

Snapchat Streak Nedir?

Snapchat st veya str olarak kısaltması kullanılan streak olayı sıkça kullanılmaktadır. streak nedir diye soracak olursak, başka bir snapchat kullanıcısı ile birbirinize karşılıklı olarak 3 gün boyunca snap göndermeniz halinde oluşan bir durumdur. Bahsettiğimiz durumu bir arkadaşınızla yapmanız halinde birbirinizle snap streak yapmış oluyorsunuz. Snapchat streak tamamen eğlence amaçlı yapılmaktadır.

Snapchat Streak Nedir arkadaşlarıyla rekabette bulunmak veya onları kızdırmak için puan artırmaya çalışmak için kullanılmaktadır.  Streak yapmanız durumunda snap profilinizde duruma göre bazı emojiler oluşur. Profilinizin yanına gelen türlü emojiler hangi anlama geldiğini öğrenmek için içeriğin devamına göz atınız.

Snapchat Streak Nedir

Snapchat Streak Nasıl Yapılır?

Snapchat Streak Nasıl Yapılır sorusuna yukarıda yanıt vermiş olsakta biraz karışık görünen durumu örneklerle sizlere açıklıyoruz, Seçtiğiniz bir veya birden fazla arkadaşınızla sürekli snapleşerek streak durumunuzu güncelleyebilir ve rekabette öne geçme şansı yakalayabilirsiniz. Eğer sürekli snapleştiğiniz arkadaşlarınızın profilinin yanında farklı emojiler görürseniz rekabete dahil olmalısınız 🙂 Snapstreak durumunuzu korumak için 24 saati aşmadan en az bir kaç defa snapleşmeniz gerekiyor. Bunu korursanız snapstreak puanınnızı da korursunuz.

Snapchat Streak Nedir

Snapchat Streak Emoji Anlamları

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi snapchat’te de bir çok emoji mevcut. Ancak snapchat streak’te sadece 4 emoji kullanılmaktadır. Bunlar da snapchat streak puanınıza göre seçilmektedir. Peki hangi puana hangi emoji veriliyor bunu da açıklayalım.

Alev Emojisi : Bir arkadaşınızla 3 gün üst üste snapleşirseniz sohbet kutusunda arkadaşınızın profilinin yanında alev emojisi çıkacaktır.

Doğum Günü Pastası Emojisi : Bu emoji arkadaşınızla sıkça snapleşirseniz ve arkadaşınızın doğum günü ise sohbet kutusunda bu emoji çıkar.

Kum Saati Emojisi : Eğer sohbet kutusunda bir arkadaşınızın profilinin yanında kum saati emojisi varsa, hiç beklemeyin o arkadaşınıza bir snap gönderin. Çünkü kum saati snapstreak durumunun sonlanmaya yakın olduğu anlamına gelir.

100 Emojisi : İşte en baba emoji, Eğer bu em0jiyi görüyorsanız streak kralısınız diyebiliriz. Çünkü bu emojiyi görebilmeniz için 100 gün üst üste snapleşmiş olmanız gerekmektedir.

Bu içeriğimizde Snapchat Streak Nedir? Snapchat Streak Nasıl Yapılır? konusundan bahsettik ve örneklerle açıkladık. Eğer snapstreak hakkında farklı sorularınız var ise bilen yazar’a üye olup ardından bu içeriğe yorum bırakabilirsiniz. Web sitemizde birbirinden farklı ve faydalı yüzlerce içerikten faydalanabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)