Sublime Text Nedir?

Doğuhan Subaşı task_alt
27 Mayıs 2021 23:52 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Sublime text nedir, yazılımcı veya webmaster alanında faaliyet gösteren kişiler tarafından metin ve kaynak kod düzenleyici olarak sıkça kullanılmaktadır. Alternatifleri bulunan Sublimte Text Nedir

Sublime Text Nedir?

Eğer bir yazılımcı veya herhangi bir kod ile ilgili düzenleme ve benzeri bir işlem yapmak istiyorsanız alternatifleri dışında tercih etmeniz gereken bir programdır. Asıl amacı bir program yazmanız için kod tarafında size kolaylık sağlayan, içinde C, C++, C#, CSS, D, Dylan, Erlang, HTML, Groovy, Haskell, Java, JavaScript, LaTeX, Lisp, Lua, Markdown, MATLAB, Perl, PHP, Python, R, Ruby, SQL, Tcl, Textile ve XML gibi yazılım ve işaret dilini barındıran bir  çapraz platformdur.

Sublime Text Tarihçesi

İlk defa 2008 yılı ocak ayında Jon Skinner tarafından piyasaya sürülen sublime text,  2013 yılında beta sürümünüden çıkarak tüm dünyaya kullanıma sunuldu. Ardından sık sık yapılan güncellemeler ile dünya da en çok kullanılan çapraz platformlardan biri haline gelmiştir.

Sublime Text İndirme ve Kurulumu

Sublime text’i kendi sitesinden Buraya tıklayarak “Download For Windows” veya adresten çıkmadan üst menüden download sayfasına giderek linux, mac sürümlerini de indirebilirsiniz. Kurulum aşamasında klasik bir setup kurulumı adımları ile tamamlayabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)