Whatsapp Bildirimlerini Kapatma – Whatsapp Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Doğuhan Subaşı task_alt
15 Temmuz 2021 12:35 / OKUMA SURESİ: 1 dk

Whatsapp, günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak son zamanlarda uyguladığı bazı taktikler yüzünden yaklaşık 5 milyon aktif kullanıcısını kaybetti. Şuan güncel olarak 40 milyon civarında aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Şuan whatsapp kullanıyor ve bildirimlerinden rahatsız oluyorsanız içerikte sizlere Whatsapp Bildirimlerini Kapatma nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Aşağıda bahsedeceğimiz işlemleri adım adım gerçekleştirirseniz akıllı telefonunuzda artık whatsapp bildirimleri ekrana düşmeyecek ve whatsapp bildirim sesleri sizi artık rahatsız etmeyecektir.

Android Whatsapp Bildirimlerini Kapatma

Android bir cihaz kullanıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Whatsapp Bildirimlerini Kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler sonucunda whatsapp bildirim sesleri ve ekrana düşen bildirimlerden kurtulabilirsiniz.

  • Whatsapp Uygulamasını açın, ardından sağ üst köşedeki dikey üç nokta butonuna basın. Açılan menüde ayarlar kısmına tıklayın.
  • Açılan pencerede bildirimler seçeneğini seçin.
  • Tekrardan açılan pencerede en üste bakın ve “Sohbet Sesleri” seçeneğini pasif duruma getirin.
  • Yukarıdaki üç adımı doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde ekstra birşey yapmadan Whatsapp Bildirimlerini Kapatma işlemini gerçekleştirmiş bulunursunuz.

Whatsapp Bildirimlerini Kapatma

Whatsapp Bildirimlerini Kapatma

İphone Whatsapp Bildirimlerini Kapatma

Eğer İphone akıllı telefon kullanıyorsanız yukarıdaki adımlarda yapamayabilirsiniz. İphone için özel hazırladığımız adımları gerçekleştirerek iphone cihazınızda bildirimleri kapatabilirsiniz.

  • Whatsapp uygulamasını açın, ardından sağ alttaki ayarlar sekmesini seçin.
  • Daha sonra açılan pencerede bildirimler seçeneğini seçin.
  • Tekrardan açılan pencerede ses seçeneğini seçin ve uyarı tonları kısmını “yok” olarak işaretleyin. Son olarak sağ üstten kaydedin.

Whatsapp Bildirimlerini Kapatma

Whatsapp Bildirimlerini Kapatma

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde iphone cihazınızda bildirimlerden kurtulmuş olacaksınız. Teknoloji kategorimizde daha farklı ve benzeri içerikler görmek istiyorsanız, Bilen Yazar’a üye olup bu içeriğe yorum yapabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)