Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme

Doğuhan Subaşı task_alt
16 Temmuz 2021 12:35 / OKUMA SURESİ: 2 dk

Whatsapp, şuan dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında zirveyi korumaktadır. Ülkemizde de hala en çok kullanılan uygulama olmasıyla birlikte, haliyle uygulama üzerinde farklı özellikler arayışına giriyoruz. Bu içerikte sizlere Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme nasıl yapılır ve yazı yazarken yazının farklı şekillere girmesini sağlayacağız.

Whatsapp kalın, italik ve üstü çizili yazı nasıl yazılır? ve whatsapp yazı stilini değiştirme hakkında bilgiler verdiğimiz bu içerikte konuştuğunuz kişi veya whatsapp gruplarında mesajınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme

Whatsapp üzerinde mesajlarınızı farklı şekiller de biçimlendirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki 4 farklı yazı biçimini kullanabilirsiniz. Buna ek olarak yazı tipini değiştirmek isterseniz telefonunuzdaki yazı tipini değiştirmeniz gerekmektedir. Her telefonda farklı ayarlar olduğu için telefonunuza özel araştırma yapmanız gerekir.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme

Whatsapp İtalik Yazı Stili

Whatsapp’ta mesajlarınızı italik yapmak için, yazının önüne ve arkasına alt tire ekleyin. _mesajınız_ şeklinde yapmanız gerekmektedir. Sonuç ise mesajınız şeklinde olacaktır.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme

Whatsapp Kalın Yazı Stili

Whatsapp’ta mesajınızı kalın yapmak için, yazının önüne ve arkasına yıldız ekleyin *mesajınız* şeklinde yapmalısınız. Bahsettiğimiz şekilde yaptığınızda mesajınız şeklinde olacaktır.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme

Whatsapp Üstü Çizili Yazı Stili

Whatsapp’ta mesajınızı üstü çizili şekilde yapmak için, mesajınızın önüne ve arkasına yaklaşık işareti ekleyin. ~mesajınız~ şeklinde yazmanız gerekiyor. Mesajınızı üstü çizili şekilde yazdığınızda Mesajınız şeklinde görünecektir.

Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme

Whatsapp Daktilo Veya Tek Aralıklı Yazı Stili

Whatsapp’ta mesajınızı sanki daktilo’da yazılmış gibi veya diğer adıyla tek aralıklı yazı stiline dönüştürmek istiyorsanız, mesajınızın önüne ve arkasına üçer adet ters tik işareti ekleyin. Yani “`mesajınız“`şeklinde yapmanız gerekiyor. Bahsettiğimiz şekilde yaptığınız takdirde mesajınız daktiloda yazılmış gibi duracaktır.

Whatsapp’ın kendi sunduğu Whatsapp Yazı Stilini Değiştirme özelliğini bu içerikte detaylı bir şekilde sizlere bahsettik. Whatsapp ile ilgili farklı isteklerinizi bilen yazar’a üye olup ardından bu içeriğe yorum yazabilirsiniz.

Tüm Yorumlar (0)